Medimagazin logo

Doktordan doktora dava... ‘Sıradan bir hasta olsa çoktan ölmüştü’

Doktor Özdemir Can T. kendisine yanlış tedavi uyguladığını iddia ettiği fakülteden sınıf arkadaşı doktor Ç.Ç'den şikâyetçi oldu. T., tedavi sonrası tüm vücudunu enfeksiyon kapladığını öne sürdü
Kaynak: Hürriyet - Ali Rıza Akbulut
Doktordan doktora dava... ‘Sıradan bir hasta olsa çoktan ölmüştü’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alerji ve immünoloji uzmanı Özdemir Can T. 2021 yılında geçirdiği boyun fıtığı ameliyatının ardından ağrıları yeniden başlayınca bu kez sınıf arkadaşı olan beyin cerrahı Ç.Ç’ye başvurdu. Ç. klasik ameliyat yerine yeni bir tedavi olan ozon enjeksiyonu uygulamak istedi. Özdemir Can T. de bu teklifi kabul etti.

Hürriyet'ten Ali Rıza Akbulut'un haberine göre, Özdemir Can T.nin ağrıları 13 Nisan 2023’teki işlemin ardından daha fazla arttı. Bir aylık bekleme süresinin ardından ağrıları hafiflemeyen Özdemir Can T. farklı bir doktora giderek MR çektirdi. 

Film sonucuna göre Özdemir Can T.’nin vücudunun enfeksiyonla kaplı olduğu anlaşıldı. Özdemir Can T. yeniden ameliyat olmak zorunda kaldı.

‘Ameliyata gerek yok’

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Özdemir Can T. dilekçesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

 “Fıtıklarım vardı. Birçok meslektaşım ameliyat önermişti ancak korkuyordum. Doktor Ç.Ç. bana ‘Çok kısa sürecek ve ameliyat olman gerekmeyecek’ diyerek bir tedavi önerdi. Tedavi yapıldı ancak ertesi gün ağrılarım başladı, çok şiddetliydi. Tedavi sonrası enfeksiyon oluşmuş, onu da ben fark ettim. Sıradan bir hasta olsa çoktan ölmüştü. Enfeksiyon nedeniyle 2 ay hastanede tedavi gördüm. Boyun fıtığım için de başka bir doktora ameliyat oldum.

Ç.sınıf arkadaşım. Buna rağmen ne hastane ziyareti ne bir ilgi görmedim. En son kendisine ‘Beni mahvettin’ dedim. Annem de perişan oldu. Eniştem doktor Ç.’y, aramış ve benim bu hale nasıl geldiğimi sormuş. Benim için ‘Avukatı avukatımla konuşur. Elinizden geleni ardınıza koymayın’ demiş.”

doktor
ameliyat
dava
Yorum (2)
Köyün Delisi
işte magazin haberi............................... medimgazin, bize bunlarla gelin, "level" atlama vakti gelmiş de geçiyor.........
6
Cevapla
nevzat kulukçu
ufak ufak o2 daha iyi olabilirdi.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir