Medimagazin logo

Doktora 'terbiyesiz' dedi, 7 bin 400 lira ceza aldı

Mardin’in Midyat İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktora hakaret edip ‘terbiyesiz’ dediği iddia edilen L.D., 7 bin 400 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Doktora 'terbiyesiz' dedi, 7 bin 400 lira ceza aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ocak ayının ilk gününde, çocuğunu yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldıran sanık L.D.'nin, doktorun elindeki telefonla sosyal medya üzerinden Oyun oynadığını zannedip doktora 'terbiyesiz otur yerine doktorluğunu yap' dediği iddia edildi. Midyat Devlet Hastanesi acil servis hekimlerinden Dr. Kübra Kayapınar ise savunmasında bir hastanın röntgenini uzman doktora WhatsApp üzerinden gönderdiğini söyledi. Mahkemeye taşınan olayın ardından mahkeme heyeti, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret edildiğini tespit etti. Mahkeme tarafından delillerin değerlendirilmesi ve tanıkların dinlenmesinin ardından sanığın adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.


Mahkemeye beyanda bulunan Dr. Kübra Kayapınar, "Ben müşahede odasındaydım. Bir hastanın röntgen sonucunu uzman doktorun görmesi için Whatsapp'tan gönderdi. Sanık ise benim telefonla Facebook'a takıldığımı düşünmüş. Kendisini yatıştırmak için izah etmeye kalkışsam bile dinlemedi. Ben orada tek nöbetçi acil doktoru olarak günde 300 hastaya bakıyordum. İki müşahede odası da dahil olunca müthiş bir iş yükü altında çalışıyorum. O gün belki de yemek dahi yiyemedim. Bu stresin üzerine sanık bu şekilde hakaret de edince tutanak tuttuk. Ben de buralara gelmesini istemiyordum. Ama çok canım sıkıldı. Şikayetçiyim" dedi.


Sanık L.D.’nin mahkemedeki savunmasında ise, "Çocuğumun yüksek ateşi olduğundan Midyat Devlet Hastanesi acil servisine gittik. Doktor elinde cep telefonu ile Facebook üzerinden oyun oynuyordu. 10 dakika kadar bizimle ilgilenmesini bekledim ancak telefon ile oynamaya devam edince yanına giderek hocam çocuğumun ateşi var bakar mısınız dedim. Bekleyin geliyorum dedi ve gitti ancak aradan 15- 20 dakika geçti. Doktor geri dönmedi. Geri geldiğinde ise halen elinde cep telefonu ile uğraşıyordu. Ben telefonla uğraşacağınıza hastama bakın dedim. Bunu söylememe sinirlendi. Ben istediğim hastayı muayene ederim, istediğimi etmem dedi. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık L.D.'ye 7 bin 400 lira adli para cezası verdi.

doktora
'terbiyesiz'
dedi
7
bin
400
lira
ceza
aldı
Yorum (3)
sk
Nasıl adalet sistemi bu! Bir mahkeme sinkaflı küfür,ölüm tehdidi,devlet malına zarar ve hekime fiziki darbı 4000 TL ceza ile geçiştirir(Medimagazinde devam eden haber).Diğeri küfür bile sayılmayacak hakarete 7400 TL ceza verir.
1
Cevapla
tıpçı
ve hükmün açıklanması geri bırakılarak ceza 5 yıl ertelendi diye de eklemeyi unutmuşsunuz..
0
Cevapla
kaplumbağa terbiyecisi
Doğuya lütfen KADIN HAKİM VE KADIN SAVCI atayın.Kadınların yerel halk ve eşraf ile rakılı-karılı-cumalı-camili çirkin çıkar ilişkilerine girme ve haksızlığa uğrayanları sümenaltı etme olasılıkları daha düşük.Hakkaniyetli kararlar veriyorlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir