Medimagazin logo

Doktor ve ambulans şoförüne dayağa 9 yıl ceza istemi

AMSUN'da 112 Acil Yardım ekibinde görevli doktor 41 yaşındaki Zeynep Fırıncı ile ambulans şoförü 40 yaşındaki Ali Birinci'yi döven 3 sanık hakkında 9 yıla kadar hapis cezası istendi. Başından darp edilen Dr.Fırıncı ise yaptığı açıklamada "Sadece biraz saygı bekliyoruz" dedi.
Kaynak: MİLLİYET
Doktor ve ambulans şoförüne dayağa 9 yıl ceza istemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay İlkadım İlçesi Gazi Devlet Hastanesi bahçesinde geçtimiz Mayıs ayında meydana geldi. Kadıköy Mahallesi'nde oturan ve tansiyon hastası olan 71 yaşındaki Mustafa Oturak aniden rahatsızlanınca ailesi 112'yi arayarak yardım istedi. Ekipler kısa süre sonra olay yerine gelerek Oturak'a ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Gazi Devlet Hastanesi'ne götürmeye karar verdi. Bu sırada hastanın oğlu olan 25 yaşındaki Aziz Oturak ve 2 arkadaşı ambulansa binmek istedi. Sağlık ekipleri yasak olduğunu ileri sürerek 3 kişi ambulanstan indirildi. Onlarda özel bir otomobille hastaneye gitti. Hastane bahçesinde hastayı sedye ile taşıdıkları sırada Aziz Oturak ve arkadaşları Hakan Denli (23) ile Tanju Özalp (26) ambulans şoförü Ali Birinci'ye saldırdı. Kavgayı ayırmak isteyen doktor Zeynep Fırıncı'yı da darp eden üç kişi polis tarafından gözaltına alındı. Hastanenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen saldırıda sağ kolu kırılan Birinci'ye 10 gün, kafa travması geçiren doktor Fırıncı'ya da 5 gün iş göremez raporu verildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 3 sanık ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, haklarında Samsun 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ne tehdit, hakaret ve kasten yaralama suçlarından 9'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Duruşmada doktor ve ambulans şoföründen özür dileyen Aziz Oturak, Babamın yanına binmek istedim. Ambulans şoförü binemezsin dedi. Ablam ön tarafa binmişti. Bizde başka bir araçla hastaneye gittik. Tanju niye bindirmiyorsun diye sorunca, Ali Birinci ters konuştu. Kendisiyle hakaret ve tehditte bulunmadım. Doktor hanım nasıl yaralandı anlamadım diye konuştu. Diğer iki sanıkta arkadaşlarının ifadelerine katılarak beraatlerini talep etti.Duruşmaya katılan Dr. Zeyneh Fırıncı ise sanıklardan şikayetçi olduğunu dile getirerek, "Sanıklar biz hastayı ambulanstan indirirken Ali Birinci'ye saldırdı. Kendilerini ayırmaya çalışırken bana da vurmaya başladı. Üçü de bana vurdu. Vururken de akıllı olun, size göstereceğiz, sizi öldürürüz şeklinde tehditlerde bulunuyorlardı" dedi.

 

Mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ertelerken adliye çıkışında Dr. Zeynep Fırıncı yaptığı açıklamada "Sadece biraz saygı istiyoruz. Daha iyi hizmet verebilmemiz için sağlık çalışanlarına biraz saygı gösterilmesini istiyorum" diye konuştu.

doktor
ve
ambulans
şoförüne
dayağa
9
yıl
ceza
istemi
Yorum (5)
şule
ne kadar komik değil mi? doktor hanım nasıl yaralandı anlamadık demiş
0
Cevapla
canan ilman
İnşallah indirimsiz 9 yıl yatarlar ve basında da duyulur da bu olayların tekrarı daha az yaşanır.
0
Cevapla
ömer bülblül
bu bir "dayak" olayıysa 9 yıl vermezler. fakat televizyondan izlediğim kadarı ile bu alelade bir daya olayı değil "linç girişimi" idi. o zaman 8 yılla yargılanırlar...
0
Cevapla
drovuz
kolunu kırıyor ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest!!!! yaşasın adalet
0
Cevapla
ahmet sönük
yorum yapmaya gerek bile yok herşey ortada sen kimsin doktora vuruyorsun? ceza verilmeli
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir