Medimagazin logo

Doğumunda doktoru, kariyer yolculuğunda danışmanı oldu

YKS'nin ardından tercih yapmaya hak kazanan gençler için Atlas Vadi Kampüste gerçekleşen Tercih Atlasında ilginç bir buluşma yaşandı. Doğumundan itibaren ilgilendiği Hilal ile karşılaşan Dr. Elgörmüş, tercih danışmanlığını bizzat üstlendi
Kaynak: DHA
Doğumunda doktoru, kariyer yolculuğunda danışmanı oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Öğrencilerin gelecek tercihlerine ışık tutan Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri için Atlas Vadi Kampüse gelen aday öğrenci Hilal İlhan, bir sürprizle karşılaştı. Atlas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yusuf Elgörmüş, doğumundan itibaren doktorluğunu yaptığı Hilal İlhan ile karşılaşınca, tercih danışmanlığını da bizzat kendisi yaptı.

Tercih atlasında beklenmedik buluşma

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun olan ve 1997 yılı İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını tamamlayan Dr. Yusuf Elgörmüş, 1998’de kurulan ve yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Medicine Hospital’da hem aktif olarak çocuk doktorluğu, hem de yöneticilik yapmaya devam ediyor. 

Dr. Elgörmüş’ün 18 yıl önce yeni doğan doktorluğunu yaptığı Hilal İlhan, üniversite tercihi için Atlas Üniversitesine geldi. Atlas Üniversitesi hakkında bilgi aldığı esnada Yusuf Elgörmüş ile karşılaşan ailenin tercih danışmanlığını Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yusuf Elgörmüş yaptı.

“Hem mutlu etti, hem duygulandırdı”

Hilal İlhan’ın babası Kemalettin İlhan bu tesadüfün kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederken, “Kızımızın doğumundan itibaren doktorluğunu yapan Sayın Yusuf Elgörmüş’ü burada görmek bizi hem mutlu etti, hem duygulandırdı. Hayatımızın en önemli anlarında yanımızda olan Yusuf hocama değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Hedeflerinde yol haritasını çizmelerinde yardımcı oluyor

Dr. Elgörmüş, “Elbette duygulanmamak elde değil. Doğum kontrollerinden, neredeyse ergenlik dönemine kadar takibimizde olan insanları, kariyer hedeflerinde yol haritasını çizmek üzere yola çıkmış bireyler olarak görmek, hem keyif veriyor, hem de duygulandırıyor” dedi.  

Atlas Üniversitesi öğrencileri ile birlikte üniversite gezisi yapan Hilal İlhan, Dil Konuşma Terapisi Bölümü ve Bilgisayar Mühendisliği alanları hakkında önce o bölümlerin akademisyenlerinden, sonra tercih rehberlerinden, sonra da Dr. Yusuf Elgörmüş’ten bilgi aldı.

Bu sene 3. akademik yılını yaşayacak olan üniversitenin düzenlediği Tercih Atlasında 5 Ağustos’a kadar; nitelikli ve akademik altyapı özelinde tasarlanan Atlas Vadi Kampüs yerleşkesinin imkanları, taban puanları, laboratuvarları, bursları, iş imkanları, sosyal aktiviteleri, araştırma merkezleri, kütüphaneleri, öğrenci kulüpleri, değişim programları gibi birçok konuda, akademisyenler ve okul öğrencileri tarafından bilgi verilmeye devam edilecek.

 

dogum
doktor
tercih islemleri
yks
tercih danismanligi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir