Medimagazin logo

Doğduğu hastanede görev yapan 31 yaşındaki genç cerrah, kalp krizinden hayatını kaybetti

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Tuğberk Arslan (31), kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Doğduğu hastanede görev yapan Dr. Arslan için uğurlama töreni yapıldı. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akata, "Tuğberk'in mekanı cennet olsun. Tuğberk, hekim olarak son ana kadar çalıştı" dedi
Kaynak: DHA - Uğur AKAGÜNDÜZ
Doğduğu hastanede görev yapan 31 yaşındaki  genç cerrah, kalp krizinden hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Evinde dün akşam kalp krizi geçirip, hayatını kaybeden Dr. Tuğberk Arslan için görev yaptığı TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akata, eşi Dr. Esra Nisa Arslan, babası Nevzat Arslan, ablası Tuğçe Arslan Ucer, meslektaşları ve yakınlarının katıldı. Arslan'ın 2019 yılında evlendiği eşi ve meslektaşı Dr. Esra Nisa Arslan ve babası Nevzat Arslan, törende tabuta sarılarak gözyaşları döktü.

TÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa İnan, Dr. Arslan'ın, 1991 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doğduğunu belirterek, özgeçmişini okudu. İnan, Arslan'ın meslektaşları ile hastalarının sevgi ve saygısını kazanan bir doktor olduğunu belirterek başsağlığı diledi.

 

"Son dakikaya kadar çalışmış"

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akata ise Dr. Arslan'ın dün sabah saatlerinde bir ameliyata katıldığını belirterek "Herkese başsağlığı diliyorum. Tuğberk'in mekanı cennet olsun. Tuğberk, hekim olarak son ana kadar çalıştı. Dün sabah Prof. Dr. Dinçer Avlan ile ameliyat yaptı, akşamüzeri de vizite çıktı. Dolayısıyla mekanı cennet olsun, son ana kadar hekimlik görevini yerine getiren iyi bir kardeşimizdi. Allah, ailesine sabır versin" dedi.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da Dr. Arslan'ın son dakikasına kadar çalışan bir doktor olduğunu ifade ederek, "Son dakikaya kadar çalışmış, vazifesi başında. İnşallah şehit hükmüyle sorgusuz, sualsiz cennetlerine layık bir şekilde olmasını diliyorum. Eşine, ailesine, kalanlarına, dostlarına, tüm Trakya Üniversitesi ailesine başsağlığı diliyorum. Allah bu yolculuğunda yanında olsun, efendimize komşu eylesin. İnşallah en güzel cennet bahçelerinde ağırlansın" diye konuştu.

Duaların okunmasının ardından Dr. Tuğberk Arslan'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Kırklareli'nin Babaeski ilçesine uğurlandı.

trakya universitesi
cocuk cerrahi
kalp krizi
doktor
Yorum (10)
MSA
cerrahi̇ stresli̇ i̇ş , gece yatamazsin ,di̇şleri̇ni̇ sikarsin uyurken. telefonun çalinca i̇rki̇li̇rsi̇n. k cerrah olmayan anlamaz. kanama mi oldu.anastomoz mu kaçti,apse mi̇ oldu...vs. allah rahmet eylesi̇n,mekani cennet olsun
75
Cevapla
Ea
niye son ana kadar çalışmış onu sorgulamak lazım
42
Cevapla
Emin Ertuğrul Tepebaşılı
genç meslektaşıma allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilerim,mekanı cennet olsun,ruhu şad olsun ,toprağı bol olsun .
27
Cevapla
Hakan Öz
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. kıymeti bilinmez,
6
Cevapla
Ayşe
rabbim rahmet etsin mekanı cennet olsun
8
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir