Medimagazin logo

Doğduğu hastanede doktorunun öğrencisi oldu

Konya'da Emine Melike Dalaman, doğduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde doğumunu yaptıran Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu ile aynı fakültede öğrencisi olmanın mutluluğunu yaşıyor.
Doğduğu hastanede doktorunun öğrencisi oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Emine Melike Dalaman (20), üniversite sınavında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesini kazandı. Birincisi sınıf öğrencisi olan Dalaman, doğum yaptığı hastanede eğitim görüyor.
 
Dalaman'ın bir başka mutluluğu ise doğumunu yaptıran, hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu'nun da öğrencisi olmak.
 
- "Gurur verici bir şey"
 
Dalaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğumunu yaptırdığında doktoru, üniversiteyi kazandığında da öğretmeni olan Çolakoğlu'nun desteğiyle iyi bir hekim olacağına inandığını söyledi.
 
Doktorluğun kutsal ve hayat boyu süren bir meslek dalı olduğunu aktaran Dalaman, "Bu çok gurur verici bir şey. Daha iyi yerlere gelmem, doktorumun ve öğretmenimin ışığında olacak" dedi.
 
Üniversiteyi kazanmadan önce de tanıdığı Çolakoğlu'nun çok iyi bir doktor olduğunu anlatan Dalaman, doktorunun öğretim üyesi olduğu hastanede iyi şeylere imza atacağına inandığını aktardı.
 
Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu ise 20 yıl önce doğumunu yaptırdığı bebeğin, şimdi öğrencisi olmasından dolayı ayrı bir sevinç yaşadığını dile getirdi.
 
Çolakoğlu, öğrencisine güvendiğini, iyi hizmetler yapacağına inandığını bildirdi.
doğduğu
hastanede
doktorunun
öğrencisi
oldu
Yorum (1)
hamit zafer güven
benim doğumumu da çapa tıp fakültesinde hocam prof.dr. önay yalçın 1978'de asistan iken yaptırmış. çapa mezunuyum ve kadın doğum uzmanıyım. kesinlikle manevi olarak muhteşem.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir