Medimagazin logo

Devlet Hastanesi futbol sahasına taşındı

Van'da meydana gelen depremlerin ardından hasar gördüğü tespit edilen Gevaş Devlet Hastanesi, futbol sahasına kuralan sahra çadırında hizmet verecek.
Devlet Hastanesi futbol sahasına taşındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gevaş Devlet Hastanesi Başhekimi Eyüp Taşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'daki depremlerin ardından hastane binasının duvarlarında çatlaklar oluştuğunu belirterek, konuyla ilgili inceleme yaptıklarını söyledi.

Binanın taşıyıcı kolonlarında çatlaklar tespit edildiğini belirten Taşdemir, ''Çatlakları çekiçle kırdığımızda hasarın sıvada değil, betonda olduğunu gördük. İl Sağlık Müdürlüğü ve Kaymakamımıza bilgi verdik. Yetkililerin gelip incelemelerde bulunacağı zamana kadar da hastalarımızı güvenlik açısından Gevaş Futbol Sahası'nda kurduğumuz çadıra taşıdık'' dedi.

Hastanedeki tıbbi malzemeler ve ilaçların futbol sahasına kurulan sahra çadırına nakledildiğini aktaran Taşdemir, ''Hastane binasının bakanlık tarafından denetlenmesi ve rapor hazırlanması gerekiyor. Biz de rapor hazırlanıncaya kadar sağlık hizmetlerini kurduğumuz sahra hastanesinde sürdüreceğiz'' diye konuştu.

gevaş devlet hastanesi
eyüp taşdemir
van depremi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir