Medimagazin logo

Çukurova Tıp DRx’i konuk etti!

Recordati İlaç’ın koşulsuz destekleriyle Türkiye Klinikleri TV tarafından düzenlenen DRx izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Hekimlerin sahne aldığı tek platform olan DRx’de izleyici karşısına çıkan hekimler, sahne öncesinde duygularını Türkiye Klinikleri TV ile paylaştı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Çukurova Tıp DRx’i konuk etti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - DRx'de hikayelerini paylaşan hekimler, sahnesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

 

“Hekimlik gerçekten bir meslek değil, biz anormal bir yaşam tarzının içindeyiz”

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu ve ihtisas için geldiği Çukurova Tıp Fakültesinde kaldığını söyleyen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümürdülü, DRx projesine hayranlığını ifade etti ve koşulsuz katkılarından dolayı Recordati İlaç’a ayrıca teşekkür etti.

Prof. Dr. Derya Gümürdülü

Prof. Dr. Gümürdülü, “Hekimler olarak kendimizi, özelliklerimizi çok da ön plana çıkarmıyoruz günlük rutinin içinde. Boğulup gidiyoruz, dışına çıkamıyoruz. DRx ile hekimleri ve hekimlerin bu farklı yönlerini hem meslektaşlarımızla hem öğrencilerimizle hem aday meslektaşlarımızla hem de halkla buluşturmanız çok güzel bir proje olmuş. Bunun için Türkiye Kliniklerini’de kutluyorum.” dedi.

Fakültenin 50’inci yılı dolayısıyla çok gururlu olduklarını ifade eden Prof. Dr. Gümürdülü, “Dışarıdan bakıldığında Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirler ön plandadır. Orada çok fazla tıp fakültesi vardır ama Çukurova Tıp Fakültesi Adana'nın medarı iftiharı, tek tıp fakültesi." dedi

“Gerçek başarı, mutlu olmaktır”

DRx sahnesi öncesinde konuşan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Mesut Demir, Çukurova Üniversitesi mezunu olduğunu ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yaptığını söyledi.

Prof. Dr. Mesut Demir

DRx’i ilk duyduğunda çok heyecanlandığını ve projeden daha önce haberi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Demir, “Bir şekilde ben de DRx’in içinde olabilir miyim diye bir heyecanım olmuştu ve beni davet ettiklerinde çok heyecanlandım ve hemen üstüne atladım.” dedi.

“Kim gençliği topluyorsa o umut saçıyor demektir”

DRx’i doktorların kendi içlerine dönebilecekleri bir yer olarak tanımlayan Prof. Dr. Mustafa Çetiner, projeyi yürekten desteklediğini söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner

DRx’in Türkiye'nin her köşesinde gerçekleştirilmesini temenni eden Prof. Dr. Çetiner,  “Burada genç hekim adayları ve hekimler bir araya geliyor. Gençlik nerede varsa orada umut var. Kim gençliği topluyorsa o umut saçıyor demektir. Sizi yürekten tebrik ederim." sözlerini kullandı.

“Önce insan olmak tanımlaması çok önemli”

DRx’i ilk duyduğunda hissettiklerini paylaşan Prof. Dr. Murat Sönmezer, “Aslında gerçekten duyduğum zaman heyecanlandım. Çok önemli bir aktivite olduğunu düşündüm. Çünkü hekimlerin hem tıbbi bilgilerinin hem de tıp dışındaki bilgilerinin insanlarla paylaşılması çok önemli. Çünkü hekim olduğun zaman hem birçok insanla hem de o kadar çok hikaye ile karşı karşıya kalıyorsunuz ki bu hikayeleri başka insanlarla paylaşmak bence gerçekten çok önemli. Çok özel, çok duygusal hikayeler oluyor. Bu hikayeleri paylaşmak çok önemli” dedi.

Prof. Dr. Murat Sönmezer

Hekimler sahnede! DRx Çukurova Tıp'ta izleyiciyle buluştu

drx
turkiye klinikleri tv
hekim
doktor
cukurova tip
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir