Medimagazin logo

Canan Karatay'dan jet cevap: 'Dört kıtada hekimlik yaptım, istediğim gibi konuşurum'

Karatay, aşı konusunda büyüyen tartışmalar üzerine şunları söyledi: "Herkes fikrini açıkça söyleyebilir, ben 50 yıllık bir hekimim. Dört kıtada hekimlik yaptım, istediğim gibi konuşurum. Bana niye hücum ediyorlar, 7 sene önce yazılan kitaplarda bunlar var, onları okusunlar. Bana hücum etmesinler" 
Kaynak: HABERTÜRK
Canan Karatay'dan jet cevap: 'Dört kıtada hekimlik yaptım, istediğim gibi konuşurum'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Prof. Dr. Canan Karatay, suç duyurusuna cevap verdi.

Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Canan Karatay'ın aşı ile alakalı açıklamalarıyla, kişilerin hayatlarını ve sağlığını tehlikeye attığını belirterek, suç duyurusunda bulunmuştu.

 

 


"GRİP AŞISINA KARŞIYIM"

HABERTÜRK TV'ye konuşan Karatay, suç duyurusuyla ilgili şunları söyledi: "Domuz gribi zamanında aşı yaptırılmadı. Ben çocuk hekimi değilim, ben grip aşısına karşıyım. Yaşlıların grip aşısını yaptırmaması lazım. Çünkü içinde alüminyum var. Alüminyum da Alzheimer yapar, alüminyumu insan vücuduna enjekte edemezsiniz. 

Yaşlılar, doğal olarak köy tereyağı, zeytinyağı tükettiği zaman bağışıklık sistemi zaten güçleniyor, aşıyla güçlenmez bağışıklık sistemi.

"AŞI YÜZDE 10 FAYDALI OLSA BİLE YÜZDE 90'I ZORUNLU KILAMAZSINIZ"

Bu sene yapılan aşı, geçen sene çok görülen virüslerden elde edilen aşılar. Bu yıl da aynı virüslerden hasta olacağız diyemeyiz çünkü başka türlü ortaya çıkarlar. Aşı yüzde 10 faydalı olsa bile yüzde 90'a zorunlu kılamazsınız. Ben hekim olarak koruyucu olarak açıklama yapıyorum. Bence kendileri panikteler. Ben grip aşısı için söyledim. Alüminyum içerdiği için yaşlılar grip aşısı yaptırmamalılar. Bağışıklık sistemimiz aşıyla güçlenmez. Düşman bakterileri azaltarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. Aşılar, geçen sene çok görülen virüslerden elde edilen aşılar. Yüzde 10 faydası olsa bile, yüzde 90'a zorunlu kılamazsınız. Zaten grip aşısı zorunlu değil. Neden ortaya düşmüşler? İsteyen yaptırır. Ben yalnız hekim olarak geleceği düşündüğüm için, koruyucu olarak ki kendilerinin de bunu yapması lazım. Sağlıklı kafa sağlıklı vücutta bulunur. Benim hastalarım D vitaminlerini artırdıktan sonra hastalanmıyorlar, ki D3'ün hiçbir toksik etkisi yoktur.

Ben bunu söylüyorum. Zaten bu aşı mecburi değil; çocuk aşıları için konuşmuyorum. Ben yeni bir şey söylemiyorum. 

Eğer şeker, ekmek yemiyorsanız; lahana, sağlıklı tereyağ, zeytinyağ, lahana, turp, havuç yerseniz hasta olmazsanız. Aşı, bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılıyor, bunları tüketince kişiler zaten hasta olmuyor" açıklamasında bulundu. 

Aileler çocuklarına aşı yaptırmalı mı? sorusuna Karatay, şu cevabı verdi: "Çocuklara şeker vermesinler, bal, pekmez, paketlenmiş ürün vermesinler, onları köy yumurtasıyla beslesinler. Çocuklar zaten hastalanmaz ama doktorları ne derse aileler onu yapsınlar. Ben çocuk doktoru değilim."


"İSTEDİĞİM GİBİ KONUŞURUM"

Karatay, aşı konusunda büyüyen tartışmalar üzerine şunları söyledi: "Herkes fikrini açıkça söyleyebilir, ben 50 yıllık bir hekimim. Dört kıtada hekimlik yaptım, istediğim gibi konuşurum. Bana niye hücum ediyorlar, 7 sene önce yazılan kitaplarda bunlar var, onları okusunlar. Bana hücum etmesinler" 

aşı
canan karatay
Yorum (16)
troyka
Dört kıta lafına iyi güldüm. Ağzım var, niye konuşmuyormuşum dese bu kadar gülmezdim. 2016'da aşılarla ilgili Zahide Yetiş'in programında bir konuşmasına denk geldim. "Aşılar otizm yapar!" diye açık açık söyledi, Zahide Yetiş bile bir sorumluluk hissetti ya da ne bileyim uğraşmak istememiştir de ne yapıp edip lafı toparladılar. İsteyen birkaç saniyelik aramada bulur. Canan Karatay yalan konuşuyor, daha radikal saçmalıklar üretiyor, ama iyice rezil olmamak için yutuyor ya da her ortamda söylemiyor. Ayrıca bu alüminyum konusunu ve adjuvan denen içerik bundan önce domuz gribi döneminde de gündeme gelmişti. Ve bu konu neredeyse 10 yıl önce kapandı. Kilit! Burayı takip eden aşılarla ilgili şüpheleri olan ailelere sesleniyorum: İçtiğiniz yıkandığınız sudan yediğiniz balığa kadar bütün sularda az miktarda alüminyum ve civa zaten bulunur. Aşının içindeki alüminyum on yıllar önce de vardı, civadan ucuz veya civa yasaklandığı için değil aşıya karşı vücudun cevabını artırarak aşının etkinliğini garantilemek için vardır. Civa ise eskiden aşıya başka bakterilerin karışmasını ve istenmeyen mikropların iğnenin batmasıyla vücuda taşınmasını engellemek için vardı. Diğer bir notum da şu: Bu hanımın sürekli sataşacak yer araması, muhtemelen düşük şekerinin belirtisi. Sağlıksız diyetini abartılı takip etmenin sonuçlarından biri bu, aynı zamanda telkine ve dolandırılmaya yatkınlık, halsizlik ve bayılmalarla da kendini gösterebilir. :)
7
Cevapla
Ahmet Çelik
Toplumun örnek aldığı her söylediğine kulak verdiği birisi iseniz istediğiniz gibi konuşamazsınız hanımefendi. Sözlerinizi özenle seçmelisiniz. Hele uzmanlık alanınız dışında hiç konuşmamalısınız. Artık gerçekten kabak tadı verdiniz. Bir bilim insanı her konu hakkında hiç bir bilimsel verisi olmadan bütün toplumu galayana getirecek açıklamalar nasıl yapar anlamak çok zor.
3
Cevapla
Yemrey
Canan karatay çok akıllı kadın, show yaparak para kazanıyor , muayene ücretleri dudak uçuklatır cinsten. Halk sağlığı vız gelir tırıs gider. Medyada destek veriyor. Kim tutar sizi. Bence sağlık için ha hocaya gitmişsiniz size muska yazmış, ha canan karatay ın dediğini yapmışsınız hiç bir farkı yok. Bu arada 4 kıtada doktorluk yaptım diyor 50 yıllık doktorum diyor PUBMED DE 1 YAYINI BİLE YOK. AYIPTIR AYIP...
8
Cevapla
Ali veli
Suç duyurusu yapılınca nasılda tutuştu gariban :) çocuk doktoru değilsen niye çok bilmiş gibi onu yemesin bunu yemesin diyorsun? Hangi çocuk neyi yemesin herkesin bünyesi aynımıki bütün çocukları aynı kefeye koyup yemesin diyorsun? Çocuk hastalıkları uzmanlarına hakaretten başka bişey değil. Enerjinin büyük kaynağı glikozdur şeker yemese çocuk glikozu nerde alacak yumurtadanmı? Havada kalan ifadeler yok sağlıklı tereyağı yok bilmem ne... Aslında kimse kale almıyorda bu kadının sözlerini abartan medya suçludur. Bu meseleyi buhale getiren medya ve yayın organlarına asıl suç duyurusunda bulunmak gerekir. İstediğini söylemek değil bu toplumu telaşa kaptırmak doktorlara olan güvenlerini sarsmaktır. Hepatit aşısı yaptırma çocugun hepatit kapsında göreyim. Bakalım kaç gün yaşayacak Yaşlı insanlara grip ve zatüre aşısı yapmanın nesi zararlı yaşlılar zatüreye dayanamaz. Bende şimdi kendi fikrimi söylesem olay olmaz niye? Arkamda medya yokda ondan bence canan karatayda hergün ceviz yesin beyni gelişir. Şekerde yemesin karnabaharda yemesin. Kimse pırasa yememeli. Şeker un tuz yağ ot yemesin artık yiyecek ne bulursa bunların haricinde yesin nedir yani saçmalık...
5
Cevapla
dr
canan karatay tamamen gündemde olmayı hedefleyen bir tavır takınmaktadır. osman müftüoğlu da bitkisel tedaviler, aşılar ve diğer popüler konularda yorum yapıyor ama ne beni ne de vatandaşı yanlış yönlendirmiş olmuyor. çok doğru ve yerinde bilgiler veriyor, çünkü reklam derdi yok, gündemde olma derdi yok.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir