Medimagazin logo

Çalışma Bakanı ve YÖK Başkanı üniversite hastanelerinin sorunlarını görüştü

Soylu ve Saraç, üniversite hastanelerinin sorunları başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetki alanına giren yükseköğretimle ilişkili konuları ele aldı
Çalışma Bakanı ve YÖK Başkanı üniversite hastanelerinin sorunlarını görüştü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, dün gerçekleştirilen ziyarette, başta üniversite hastanelerinin sorunları olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetki alanına giren yükseköğretimle ilişkili konular görüşüldü.

Bakan Soylu, ele alınan konulara ilişkin yakın zamanda iyileştirmeye yönelik adımlar atılacağını ifade etti.

Saraç ise yükseköğretime dair sorunlara gösterdiği alaka ve hassasiyetten dolayı Soylu'ya teşekkür etti.

universite hastaneleri
calisma ve sosyal guvenlik bakani
suleyman soylu
prof. dr. yekta sarac
yuksekogretim kurulu
Yorum (2)
uzm
afiliye olsunlar işte, yattıkları yerde hasta bakmadan paracıkları kazansınlar, ne olsa maraba takımı bakanlık doktorları var onların yerine çalışan...
2
Cevapla
DAŞ MEMED
sayın bakan tek ve can alıcı bir soru sormalıydı...! üniversite hastaneleri çok tehlikeli işyerleridir..6331 sayılı yasa çok tehlikeli işyerlerinde 1.ocak.2013 tarihinde iş sağlığı ve güvenliği biriminin kurulmasını emreder..acaba kaç üniversite hastanesinde kurulmuştur..?..aids virüsü üniversite hastanelerine torpil mi geçiyor..?..ve millet de sayın bakana sormalı...!..üniversite hastanelerini yasa emrettiği halde niçin denetlemiyorsunuz...?
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir