Medimagazin logo

Bu kongrede sunumlar Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yapılacak

Mezopotamya Tıp Kongresi'nin 6'ıncısı Mardin'de düzenlenecek.
Bu kongrede sunumlar Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Mardin Artuklu Üniversitesi'nden (MAÜ) yapılan açıklamada, 15-17 Mayıs tarihleri arasındaki kongrede 'Enfeksiyon Hastalıkları' temasının işleneceği, yurt içinden ve yurt dışından tıp alanında uzman araştırmacı ve doktorun katılacağı belirtildi.

Kongrenin daha önce Diyarbakır ile Irak'ın Dohuk ve Süleymaniye kentlerinde de gerçekleştirildiği bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

"Mardin'deki kogrede düzenlenecek bilimsel programda 60'a yakın sunum yapılacak. Katılımcılar arasında akademik ve mesleki dayanışmayı pekiştirmek, birikim ve deneyimlerinin paylaşılması hedeflenmektedir. Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden Kurdistan Medical Association, Almanya Hannover Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi ve Organ Nakli Anabilim Dalı, Amerika John C. McDonald Regional Transplant Center, Willis-Knighton Health System Louisiana USA, Word Surgical Foundation Louisina USA ve Türk Tabibler Birliği'nin desteği ile Mardin Artuklu Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek kongrede sunumlar Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yapılacak."

bu
kongrede
sunumlar
türkçe
kürtçe
ve
i̇ngilizce
yapılacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir