Medimagazin logo

Bu fotograf sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara gelsin!

Sivas'ta, kendi hastalığını unutan doktorun, hastalarına yardımcı olmak için çırpınması, şiddet uygulanan sağlık çalışanlarının ne fedakarlıklarla çalıştıklarını gözler önüne serdi.
Bu fotograf sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara gelsin!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servis biriminde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, kendisi hasta olmasına rağmen nöbetini aksatmayan kadın doktor, hastaneye gelen küçük çocuğa müdahale etti. Serum takılması için damar yolu açan doktorun, kendi elinde de damar yolu aparatlarının takılı olması objektiflere yansıdı.

fedakarlık
sağlıkta şiddet
Yorum (4)
bigmücahid2002
Nöbeti kimse değişmemiştir :) bilmiyorum diğer ülkelerde de böyle mi ama bizde nöbet değişimi teklif etmiyorsun da sanki karşılıksız nöbetini tutmasını istiyorsun. Nöbet değişimi isteme benden Buz gibi soğurum senden. Sanki ayın başında nöbet listesi ilahi bir emirle düzenleniyor ve daha sonra nöbet değişimi ugursuzluk getirir veya caiz değildir ! Hiç unutmam uçak biletimin yanmaması için bir arkadaşın 3 hafta sonu nöbetini tutmuştum. Arkadaş benim sadece bir hafta ici nöbetimi almıştı.
2
Cevapla
Kamil Ömür
İnsan nöbetlerini öğrenince ona göre kendini programlıyor. Elzem olmayan işler için nöbet değiştirmek gereksiz. Ayrıca değiştirdiğin nöbet kötü geçerse arkadaşı kıramadın nöbetleri değiştin nöbette berbat geçerse insan ister istemez nereden değiştim diye düşünüyor. Artık birde malpraktis nedeni ile mahkemelik olma durumun var kendi nöbetinde bu olursa olacağı varmış diyorsun öbür türlü arkadaşının nöbetini alıp başına gelirse üzüntün 2 kat oluyor. Bende nöbet değişmeyi pek sevmem. Senin söylediklerinden anladığıma göre çoğu hekim de benim gibi düşünüp değişmeyi pek sevmiyor.
6
Cevapla
aydin sinal
savas,deprem,büyük kazalar gibi felaketler haricinde hasta kisinin calismasi,hekimin nöbet tutmasi(eger tek hekim degilse, ) YASAKTIR. Sorumlulugu Sef,sef muavini veya bashekime aittir,bu kisilerin görevlendirecegi baska bir hekim görevi devralmak MECBURIYETINDEDIR.Görevlendirilen kisi redederse hemen is akti tek tarafli FESTEDILIR, hastalanan veya cok önemli bir mazereti olan meslektasinin yerine nöbet devralmamak en büyük is AHLAKSIZLIGIDIR,bu gibi kisiler en kisa zamanda bölümden uzaklasir veya uzaklasmak mecburiyetinde kalir. Bu yazdiklarim Almanya icin gecerli,yorumlardan anlasildigi kadariyla Türkiyede is ahlak anlayisi,meslektaslik gibi kriterler toplumun günlük yasam bicimi cercevesinde degerlendiriliyor.
2
Cevapla
m. murat
Performans kaygısından da kaynaklanıyor biraz...
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir