Medimagazin logo

Bor Devlet Hastanesi hizmet kalitesini artırıyor

Niğde'nin Bor ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi, tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından hizmet kalitesini ve hasta memnuniyetini artırdı.
Bor Devlet Hastanesi hizmet kalitesini artırıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bor Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mustafa Kaçmaz, hastane bünyesinde bulunan doğumhane biriminde fiziki değişiklikler yapıldığını ifade etti. Yeni düzenlemeyle kadınların aynı ortamda doğum yapma stresini daha az yaşayacaklarını belirten Kaçmaz, "Anneler, bebekleriyle daha güzel vakit geçirebilecekler." dedi.

    Hastanenin kan alma ünitesinin de yeniden düzenlendiğini kaydeden Kaçmaz, "Bu sayede hasta mahremiyeti ilkesine uygun olan ayırma düzenekleri ve kan alma koltukları ilave edilerek, vatandaşların daha nezih bir ortamda hizmet almaları sağlanmış oldu." diye konuştu.

    Hastanenin randevu sisteminde de yeni düzenlemelere gittiklerini ifade eden Kaçmaz, şu bilgileri verdi, "Bundan sonra hastalarımız merkezi sistemle randevularını daha rahat alabilecekler. Hastaların bu amaçla 182 numaralı merkezi randevu sistemini aramaları yeterli."

    Bor Devlet Hastanesi’nde fako yöntemiyle dikişsiz katarakt ameliyatlarının yapıldığını da anlatan Başhekim Kaçmaz, "Kataraktın ilaçla veya gözlükle tedavisi mümkün değil. İlerlemesini de durdurabilecek etkili bir yöntem henüz bulunamadı. Tek tedavisi ameliyat. Ameliyat, şeffaflığını kaybetmiş olan göz merceğinin alınıp yerine yeni bir göz merceğinin yerleştirilmesi sistemine dayanmakta. Fako cihazı sayesinde göz içerisine çok küçük bir bölgeden girilerek ameliyat tamamlanmakta. Cihaz her türlü katarakta uygulanabilmekte. İşlem süresi kısalmakta ve ameliyatın emniyeti artmakta. İşlemi tamamlarken dikiş atmak gerekmemekte. Ameliyat sonrası iyileşme çok hızlı olmakta ve hastanın günlük faaliyetleri etkilenmemekte. Fako cerrahisi göz hastalıkları uzmanımız Op. Dr. Oğuz Karacaoğlu tarafından uygulanmakta." şeklinde konuştu.

    Hastanelerinde kapalı taş ameliyatının da yapılmaya başlandığını dile getiren Kaçmaz, şunları kaydetti, "Böbrek ile idrar torbası arasında yer alan üreterde (idrar kanalı) takılıp kalan taşlar açık ameliyat yapılmaksızın endoskopik (kapalı,) yoldan girişimler ile tedavi edilebilmekte. İşlem sırasında ışıklı bir cihaz ile önce idrar torbasına, sonra da taşın bulunduğu idrar kanalına girilerek ilerlenir ve taşın bulunduğu bölgeye gelince küçük taşlar değişik girişimler ile direkt dışarı alınır. Kalan parçalar tek tek temizlenir. Geri kalan çok küçük taşlar ise kendiliğinden dökülür. Bu yöntem sonrasında hastaya bir kesi yapılmadığı için hastanın iyileşmesi ve günlük aktivitelerine dönmesi çok hızlıdır."

bor
devlet
hastanesi
hizmet
kalitesini
artırıyor
Yorum (1)
Fatma Çetin
Bor devlet hastanesi çok vasat bir hastane çalışanları saygısız hiç bir bölüm yok k.b.b göz doktoru diğer polikilinikler yok hastane binası iki yıla yakındır faliyette ama dökülüyor her yeri tavanları akıyor düzenli ve özenli bi kuruluş değil bu gün çocuk polikliniğine oğlumu muayene olması için götürdüm ve 50 inci sırayı çağırdı bizim sıramız 48 dedim az önce çağırdım gelmediniz muayene sonuna alıcam diyerek muayenemiz olmadı kendimde rahatsızım Ayakta zor duruyorum bir buçuk saat beklemişim eeee bi bir buçuk saat daha beklemem gerekiyor ben rahatsızım kendi halim kötü çocuğumu zar zor götürdüm eee hanım efendinin keyfini beklemeliyim
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir