Medimagazin logo

"Bölge hastanesi' demekle bölge hastanesi olmuyor"

Ordu'nun Perşembe ilçesi Belediye Başkanı Selami Çarkçı'nın bölge hastanesi projesini dinleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sen oraya otel yaptır. Şahane bir otel olsun" dedi.
"Bölge hastanesi' demekle bölge hastanesi olmuyor"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bayram nedeniyle eşinin memleketi Ordu'ya giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı'yı ziyaret etti. Bakan Akdağ'a Universal Hospitals Group tarafından yaptırılacak Alman Hastanesi ile ilgili bilgi verdi. Hastanenin 5 bin 500 metrekare olacağını, "bölge hastanesi" olacağını anlatan Belediye Başkanı Çarkçı, Bakanın beklemediği tepkisi ile karşılaştı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Bölge hastanesi' demekle herşey bölge hastanesi olamıyor, onu da söyleyeyim sana. Bu yatırımcılarla da oturup konuşmak lazım. Gerçekte ne düşünüyorlar, ne yapabilecekler. Pişman olmasınlar yani" dedi.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Selami Çarkçı da, "Önünün açılmasının sürecini bekliyorlar Sayın Bakanım. Onu sizin ağzınızdan duymak istiyor arkadaşlarımız" dedi. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Benim ağzımdan şimdi duyulacak herhangi birşey yok Başkan" karşılığını verdi.

"Hastane yerine otel yaptır"

Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, "Bir-iki sene sonra olur. Sayın Turizm Bakanımızın destekleriyle beraber turizm bölgesi olduk. Turizm, balık kentiyiz. Sağlık kenti olmak istiyoruz" diye ısrar edince Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kurallar olduğunu ve işlemlerin onlara uygun şekilde ilerleyeceğini söyledi.

Bakan Akdağ, "Bu şehrin bir ihtiyacı da değil onu da söyleyeyim sana. Perşembe ya da Ordu'nun zaruri bir ihtiyacı diye bunu gündeme getirmeyin. Bir müteşebbis bir yer yapacak, özel teşebbüs kazanacak. Onun işi, senin işin benim işim değil yani. Sen oraya otel yaptır mesela. Şahane bir otel olsun" dedi.

Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, "Otelimiz daha önce orada vardı. Oradaki arsayı da..." diye sözü uzatınca Bakan Akdağ yeniden Başkan Çarkçı'nın sözürü keserek, "Biz bunu kendi aramızda konuşalım" dedi.

ordu
bölge hastanesi
recep akdağ
Yorum (1)
nd
Sayın Bakan doğru düşünmüş. Binayı yapıp bölge hastanesi diye tabela asmakla bölge hastanesi olunmaz. Hatta mecburi hizmetle en nadide uzmanlardan birer tane atamakla da her şey yapılıyor, şu bölüm bu bölüm açıldı diye reklam yapmak da gerçekçi değildir. Sağlık sistemini bu anlamsız binalar ve mecburi hizmet kurtaramaz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir