Medimagazin logo

Bodrum Devlet Hastanesi doktorsuz kaldı: Geçinemediler, tayin istediler

Muğla’da Bodrum Devlet Hastanesi açıldı. Yaşam pahalılığı ve yüksek kiralar nedeniyle Bodrum’da “geçinemeyen” doktorlar tayin istedi. Hastane doktorsuz kaldı. Sağlık hizmeti tehlikeye girdi
Kaynak: Cumhuriyet - Dilan Ayırkan
Bodrum Devlet Hastanesi doktorsuz kaldı: Geçinemediler, tayin istediler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muğla’daki Bodrum Devlet Hastanesi yenilenerek önceki gün hizmete açıldı. Ancak hayat pahalılığı ve yüksek ev kiraları nedeniyle sağlık çalışanları Bodrum’da görev yapmayı tercih etmiyor. İlçede bu nedenle doktor eksikliği var.

Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin, “Hastanenin yatak kapasitesi artırıldı ancak doktor kadrosunda çok bir değişiklik yok. Göğüs cerrahisi, çocuk cerrahisi, göğüs hastalıkları, kardiyoloji ve beyin cerrahisinde tek doktor var. Psikiyatride ise hiç yok. Bu kadroyla turizm sezonunda nüfusu bir milyonu geçen ilçede sağlık hizmeti veremezsiniz. 

Olay hastaneyi açmakla bitmiyor. Sağlık hizmeti için yeterli sayıda sağlık çalışanı gerekiyor. Son yıllarda yoğun istifalar oldu. Başka yerlere tayin istediler. Çünkü hayat çok pahalı, kiralar 20 bin TL’ye kadar çıkıyor. Sağlık çalışanlarına lojman veya kira desteği verilebilir” dedi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçedeki barınma sorunun kamu lojmanlarıyla çözülebileceğini belirterek “Sadece sağlık çalışanları için değil bütün kamu görevlilerinin yaşadığı bir barınma sorunu var. Kiralar bir yılda 5-10 kat arttı. Kamu personelinin aldıkları maaşlarla bu kiraları ödemeleri olanaksız. Bunun tek çözümü kamu lojmanları. Kurumlara lojman alanlarının tahsis edilmesi lazım. Ancak hükümetin lojman yapmak gibi bir politikası yok. Hatta var olan lojmanları sattılar” dedi. 

bodrum devlet hastanesi
uzman doktor
doktor eksikligi
mugla
Yorum (25)
Mehmet Uyar
bu sadece bodrum'da değil, antalya ve muğla'nın tüm ilçelerinde bu şekilde. doktor dişinda tüm kamu görevli̇leri̇, hatta özel sektörde düşük ücretlerle çalişan kesi̇m de ayni sikintiyi çeki̇yor. ruslar her tarafta peşi̇n paralarla ev ki̇ralayip kiralari firlattilar. buralardan yoğun dişari göç var.
34
Cevapla
Dr
ülke oy verenlerin kararlarının sonuçlarını yaşıyor her gün.
27
Cevapla
AVNİA ARSLAN
sadece kamuda mı, özel sektörde çalışanlar ne olacak. kiralara sınırlama getirilmeli. bölgelere göre maksimum kira belirlenmeli. bundan fazla isteyen mülk sahiplerine ceza kesilmeli.
19
Cevapla
..
@avni̇a arslan devlet memuruna baktı özel sektör kaldı
3
Cevapla
demek ki
zorla güzellik olmaz. zorladıkça iş daha da çıkmaza girer, motor şanzıman filan dağıtır...
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir