Medimagazin logo

Belediye başkanı genel sekretere Bursa’nın önceliğini söyledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin merkezinde kalan kamuya ait sağlık tesislerinin vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği güzergahlara yakın yerlere taşınması gerektiğini belirterek, "Bence birinci öncelik Bursa Devlet ve Onkoloji Hastaneleri'nin taşınması olmalı" dedi.
Kaynak: İHA
Belediye başkanı genel sekretere Bursa’nın önceliğini söyledi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA - Başkan Altepe, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Baştuğ´u ağırladı. Heykel´deki tarihi başkanlık makamında gerçekleşen görüşmeye, Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Çetin Bakır da katıldı. Genel Sekreter Yavuz Baştuğ ve yardımcısını kabulünde konuşan Başkan Altepe, yerleşim merkezlerinin genişlemesi nedeniyle şehir merkezinde kalan ve şehircilik açısından çeşitli sıkıntılara neden olan sağlık tesislerinin halkın kolaylıkla ulaşabileceği, metro gibi toplu taşıma araçlarının gittiği pratik bölgelere taşınması gerektiğini ifade etti.

Şehir merkezinde kalan sağlık tesislerine Onkoloji ve Devlet hastanelerini örnek gösteren Başkan Altepe, bu hastanelerin çevresinde yaşanan keşmekeş nedeniyle hem ulaşım hem de sağlık hizmetlerinin verilmesinde sorunlar yaşandığını belirtti. Hastanelerin halkın en öncelikli talebi olduğunu, onun için çalışmaların bir an önce başlatılması gerektiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Bence sizler için birinci öncelik, Devlet ve Onkoloji hastanelerinin taşınması olmalı. Şu anda o bölgelerde büyük problemler var. İleriki yıllarda nüfus daha da artacak ve problem katlanarak büyüyecek. Sadece Onkoloji ve Devlet hastaneleri için değil, kesintisiz ulaşım neredeyse sağlık tesisleri de orada kurulmalı. Herkes rahatlıkla gidip gelebilmeli" dedi.

Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Baştuğ ise, hastanelerin ulaşılabilir olmasının ve ayakta kalmasının kendilerinin de önceliği olduğunu kaydetti. Başkan Altepe´nin talebini yerinde karşılayan Baştuğ, "Bursa´da 2 Kasım Cuma günü faaliyete geçtik. İlk kez denenen bir sistem. Sorumlu olduğumuz kanun maddeleri, sağlık sorunlarında yerinde ve daha hızlı çözüm için bize geniş imkanlar tanıyor. Çalışmalarımızda Büyükşehir Belediyesi´nin de desteğini bekliyoruz. İnşallah birlikte çözümler üretir ve Bursa için faydalı oluruz" diye konuştu.

 

bursa
kamu hastaneleri birliği
genel sekreteri
yavuz baştuğ
Yorum (2)
uzmdr
syn genel sekreter göreve başlar başlamaz hemen talep mi bildirmiş bu zamana kadar belediye başkanı olarak kendileri gerekeni yapmış olmalılar idi.Syn Baştuğ'u tanıyorum gerçekten tam bir idarecidir yaptığı her işi hizmet amacıyla yapar hem halkı vatandaşı korur gözetir hem çalışanını gözetir son derece adaletli ve çalışkan bir insandır.Keşke İstanbul'da kalsaydı.Bu anlamda Bursa gerçek bir bürokrata sahip oldu Bursa'da halk veya doktor olmak vardı şimdi.gerçekten şanslılar.Liyakatsız yalakalık yapan ve kendisine yalakalık yapılmasını isteyen mobbingci idareciler var ya işte onlara yazıklar olsun Allah onlardan hesap sorsun o kadar canımız yandıki işbilmez tehditkar başhekimlerden ve idarecilerden Allah onları azap içinde bıraksın.Ama Syn.Baştuğ tanıdığım en iyi başhekimdi.Allah kendisinden razı olsun.Allah onu yeni görevinde muvaffak kılsın
0
Cevapla
dr yalçın
bu hastanelerin arsalarına da otel yaparsınız herhalde.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir