Medimagazin logo

Başhekim: Göğüs hastalıkları ile cildiye uzmanımız yok

Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastahanesi Başhekimi Ahmet Hasıripi, yaptıkları hizmetler ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Başhekim: Göğüs hastalıkları ile cildiye uzmanımız yok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AMASYA-Hasıripi, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanelerinde ayaktan tedavi ve yataklı hastaları kabul ettiklerini söyledi. Polikliniklerde oluşan yoğunluğu önlemek için hasta ve yakınlarının randevu almasını isteyen Hasıripi, "Randevu almadan gelinen durumlarda mutlaka beklemeler, sıkıntılı anlar yaşanıyor. Randevu alındığı takdirde hizmetimiz daha programlı olarak verilecektir. Randevu almadan gelindiğinde sırayı aldıktan sonra sırası gelinceye kadar beklemiş olacak" dedi.

Hastanelerde yığılmaların önüne geçmenin en iyi yolunun 182 nolu numaradan randevu alınması olduğunu anlatan Hasıripi, şunları kaydetti:

"Hastanemizde göğüs hastalıkları ile cildiye uzmanımız yoktur. Bu doktorlarımız dışında doktor eksiğimiz gözükmüyor. Hastanemizde 34 uzman doktorumuzla hizmet veriyoruz. Hastane kadromuza bakıldığında, doktor kadromuz yeterli değil. Teknik olarak bir ilçe devlet hastanesi gibi olsak da çevre il ve ilçelere de hizmet veriyoruz. Bir doktorumuz günlük ortalama 100 hastaya bakmaktadır. Günlük hastanemizde 2 bin ile 2 bin 500 arası hastaya hizmet verilmektedir. Hastanemizde hizmetlerin daha iyi yürütülebilmesi için hastalarımızdan beklentimiz, doktorların kendilerinin sağlığı için mücadele veren hekimler olduğunu unutmamalarıdır."

doktor eksiği
amasya
merzifon karamustafa paşa devlet hastahanesi
Yorum (2)
bozeren
bir doktor günde 100 hasta bakıyorsa, konulan teşhisten, yapılan tedaviden hayır gelmez. günde 100 hasta.. toplam poliklinik hasta sayısı günde 2500.. vb.. bu rakamlar iyi döner basmaya yarar sadece. ayrıca, ortalamacıları da beslemeye.. :) zaman zaman bazı idareciler böyle rakamlar verip, ne kadar hastanelerinin ne kadar süper olduğunu ileri sürmeye çalışırlar. sirkat söylemeye benzeyen bu rakamlar ancak cahillerin gözünü boyar. sn idareciler bilmelidirler ki, bu rakamlar ülke / şehir sağlığı açısından çok iyi kriterler değildir. bu arada ; aylık bakılan toplam hasta 70- 80 bin eder. merzifon nüfusu (2014) toplam 69,937 ( Kır:15,512; Şehir: 54,425) bir de yol üstü olması nedeniyle geçenlerle 100 bin dersek, herkes ayda 1 -1,5 kez hastaneye gelmiş demektir ki, bu rakamlar oranın sağlık hususunda son derece riskli bir yer olduğunu düşündürür.
5
Cevapla
oncul
Bunlar boş açıklamalar. Yükte hafif parada ağır hastalara herkes bakıyor. Zira uğraşılacak hastaları bizim dr yok de sallayıver Amasya merkeze. Sonra bizim doktorumuz 2 branş hariç var de. Önce yöneticiler dertlenmeli hastalarla..onlar bile yatalım paramızı alalım zihniyetinde olunca bişey olmaz
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir