Medimagazin logo

Başhekim 46 yaşında hayatını kaybetti

Karabük Ambulans Servisi Başhekimi Engin Ekmekci, 46 yaşında yaşamını yitirdi
Kaynak: AA
Başhekim 46 yaşında hayatını kaybetti
Engin Ekmekci
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı,  Ekmekci'nin sabah üst solunum yolu şikayetiyle semt polikliniğine başvurduğunu ve burada kendisine serum takıldığını söyledi.

Bir süre sonra alerjik reaksiyon gelişen Ekmekci'nin özel hastaneye sevk edildiğini aktaran Sarı, "Hastamız yoğun bakımda takibe alındı. Yoğun bakımda takipteyken kalp krizi geçirdiği tespit edildi ve buna bağlı acilen anjiyoya alındı. Kendisine 3 stent takıldı. Kan dolaşımı normale geldi. Tam ailesine arkadaşımızın durumunun düzeldiğini haber vermek için çıkmak üzereyken taşikardi ve arkasından fibrilasyon gelişti. Kendisine gerekli tüm müdahaleler yapıldı. Saatlerce yoğun bir gayret sarf edildi ancak hayati fonksiyonları bir türlü normale gelmedi. Maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen arkadaşımız vefat etti." diye konuştu.

Sarı, Ekmekci'nin vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Duygularımızı anlatacak kelime bulamıyorum. Çok değerli bir kardeşimizi kaybettik, mekanı cennet olsun. Rabbim ailesine, sevenlerine ve tüm sağlık camiamıza sabır versin." dedi.

Vali Gürel'den başsağlığı mesajı

Vali Fuat Gürel, Ekmekci için başsağlığı mesajı yayınladı.

Gürel, mesajında, "İlimizin başarılı ve sevilen hekimlerinden İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Engin Ekmekci'ye yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

Ekmekci'nin cenazesinin, öğle vakti kılınan namazın ardından Eskipazar'ın Bayındır köyünde toprağa verildi.

Bakan Koca: Kurtardığı nice hayatlar onu daima minnettarlıkla anacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter üzerinden yayımladığı başsağlığı mesajında, "Karabük İl Ambulans Servisi Başhekimi, değerli arkadaşımız Dr. Engin Ekmekçi geçirdiği kalp krizi nedeniyle aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Kurtardığı nice hayatlar onu daima minnettarlıkla anacak." şeklinde konuştu.

 

Son yolculuğuna uğurlandı

Üst solunum yolu şikayetiyle semt polikliniğine başvuran ve daha sonra özel bir hastaneye sevk edilen, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybeden 46 yaşındaki Engin Ekmekçi için hastane önünde tören düzenlendi.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, büyük üzüntü yaşadıklarını, çok değerli bir arkadaşlarını kaybettiklerini ifade etti.

Evli ve 2 çocuk babası Ekmekçi'nin cenazesi, Eskipazar ilçesine bağlı Bayırdır köyünde toprağa verildi.

 

engin ekmekci
bashekim
karabuk
karabuk ambulans servisi bashekimi
Yorum (7)
Ömer Hayyam
ölüyoruz, ... allah rahmet eylesin
7
Cevapla
Dr
allah rahmet eylesin.
10
Cevapla
Drmert
bir alerji uzmanı olarak yazıyorum. özellikle üsye için sıklıkla içinde b ve c vitamini olan sarı serum takılıyor ve ciddi oranda anaflaksi ile sonuçlanıyor. kesinlikle sarı serumlardan kaçınmak lazım. üsye de hiçbir endikasyonu yok ve anaflaksi gelişir ise uygulayan hekim için ciddi bir malpraktis.
9
Cevapla
Drmert
bu arada hekim arkadaşımıza allahtan rahmet diliyorum
1
Cevapla
draa
allah rahmet eylesin mekanı cennet eylesin
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir