Medimagazin logo

Başbakan, eğitim hastanesi açacak

Van Valisi Münir Karaloğlu, 100 milyon lira harcanarak yapılan 5 yıldızlı otel konforundaki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 20 Mayıs'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını söyledi.
Başbakan, eğitim hastanesi açacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

3 yıl önce temeli atılan ve bölgenin büyük hastanelerinden biri olarak gösterilen Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, önümüzdeki günlerde hasta kabulüne başlayacak.

20 Mayıs'ta Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılacak olan hastanenin çevre düzenlemesinin yapıldığını belirten Karaloğlu, hastanede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Bilal Acar ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, tamamlanan servisler, poliklinikler ve çevre düzenlemesi ile çalışmaları devam eden alanlarda incelemelerde bulundu.

-"HASTANEDE 18 AMELİYATHANE, 40 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ MEVCUT"

Eksikliklerin 20 Mayıs'a kadar giderilmesi talimatını veren Karaloğlu, beş yıldızlı otel konforunu aratmayan hastanenin 20 Mayıs'ta Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılacağını belirtti.

170 bin metre kare araziye inşa edilen hastanenin 100 milyon liraya mal olacağını bildiren Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Hastane 510 yatak kapasiteli. Bunun 210'u tek kişilik odalardan oluşuyor. Bu rakam ihtiyaç olduğunda 710'a kadar çıkabiliyor. 21 süit oda var. Odalarda LCD ekran TV'ler yer alıyor. Hastanenin 18 ameliyathanesi, 40 da yoğun bakım ünitesi var. 22 asansörü, her servisin yemekhanesi mevcut. Polikliniklere tedavi amaçlı gelen hastalarımız artık laboratuvarlarda uzun kuyruklarda kan vermek için beklemek yerine muayene oldukları yerde kan verecek. Verilen kanlar ise görevliler tarafından Pnömatik sistem aracılığıyla laboratuvara ulaştırılacak. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımız ellerinde kan tüpleriyle dolaşmayacak. Hastaneye gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için kullanacakları kafeterya ise 700 metre kare büyüklüğünde. Hastane hizmete girdikten sonra bölge illerine hizmet vereceği gibi İran ve Kuzey Irak'tan da hasta kabul edecek."

Vali Karaloğlu, açılışın yapılacağı alandaki incelemenin ardından hastaneden ayrıldı.
 

başbakan
eğitim
hastanesi
açacak
Yorum (6)
SKa
"AÇ AÇ"a döndü durum, hani eğitim kadrosu
0
Cevapla
deniz(op.dr)
kadrolar bellidir arkadaşım..uzmanlıklarını 3-5 hasta görerek alan yandaşlar bellidir. kadrolaşma buna denir. bravo bu hükümetin sağlık bakanına....
0
Cevapla
garip adam
ula biz karadenizde sahra hastanesinde gibiyiz..ne var ne yok doğuya.
0
Cevapla
che çe
Bütün hastane açılışları mayıs'ın son haftaları ve haziran da yapılacak.Aferin heryeri hastaneyle donattı hemen oy verelim denecek.
0
Cevapla
mehmet can
doktorlarda hiçbir şeyden memnun olmuyorlar.yorumları okuyorum.ancak siz doktorlar hiçbir şeyden memnun olmuyorsunuz.sorunların kaynağını hep başkalarında arıyorsunuz.bir de kendinize dönüp baksanız nasıl olur acaba?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir