Medimagazin logo

Bakanlık: MHRS'de parayı biz almıyoruz

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklama..
Bakanlık: MHRS'de parayı biz almıyoruz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bugünlerde medya da yer alan  “Merkezi Soygun Sistemi” ve "Paralı Randevu Hukuka Aykırı" başlıklı haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına aşağıdaki açıklamayı gerekli görüyoruz;

“Merkezi Hastane Randevu Sistemi” projesi, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin önemli bileşenlerinden birisi olup 2010 yılından bu yana vatandaşlarımıza başarı ile hizmet etmektedir. Projenin pek çok faydalı amacından biri de hizmet sunan kaynaklarımızın doğru planlanması ve vatandaşlarımızın hastanede bekleme sürelerini azaltarak sağlık hizmetine erişimini kolaylaştırmasıdır.

Vatandaşlarımız Alo 182 hattını arayarak operatörlerimiz yardımıyla veya MHRS web sayfasından bizzat kendileri ücretsiz olarak randevularını alabilmektedir.

     -İnternet yolu ile randevu almak da herhangi bir ücrete tabi değildir.

     -ALO 182 hattını arayan vatandaşlarımız ise; kullandıkları telefon operatörünün "görüşme ücretine" tabii olup sadece bu ücreti ödemektedirler.

 

Ev ve cep telefonlarının görüşme ücretleri, ilgili telefon şirketlerince belirlendikten sonra Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından onaylanıp ilan edilmekte ve vatandaşlarımızın da yaptıkları abonelik sözleşmelerinde hangi tarifeye bağlı oldukları belirtilmektedir.

Bakanlığımız, herhangi bir ad altında vatandaşlarımızdan veya telefon operatörlerinden  hiçbir ücret almamaktadır.

 

Ancak, haberlerdeki ifadelerde, randevu hizmetinden Bakanlığımız bir ücret alıyormuş izlenimi oluşturulmakta ve Bakanlığımızın bu önemli projesi haksız şekilde itham edilmiş olmaktadır. Bunun gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

 

Bununla birlikte haberlerde belirtilen görüşme ücretlerinin daha aşağı çekilmesine yönelik vatandaş talepleri Bakanlığımıza da zaman zaman ulaşmakta olduğundan, konu Bilgi Teknolojileri Kurumu'na bildirilmiştir.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

bakanlık:
mhrs'de
parayı
biz
almıyoruz
Yorum (7)
Beyhan
VAlla hekimler olarak biz biz Allah'ın kuruşu bile almıyoruz, kim alıyor acaba?
0
Cevapla
ali
önemli olan vatandaşın cebinden para çıkıyormu ?? çıkıyor,, o almış bu almış...
0
Cevapla
Adnan Öbek
Her hizmetin bedeli olmalıdır... Eskiden dolmuşlarla erkenden gidip-gelmek ve sıra alarak saatlerce kuyrukta beklemek bedava mıydı? Alkışa gerek yok, azıcık aklı selim. Tenkid mantıklı olursa işe yarar.
0
Cevapla
dr aydın
ne kadar saçma bir açıklama ya vatanadaşın cebinden çıktıktan sonra ister sen al ister başkası ne farkeder ki .....
0
Cevapla
fikri sabit
Bu sistem, Ankara, İstanbul değil de neden Erzurumda? MHRS de çalışan 1000 den fazla Erzurumlunun maaşı vatandaştan kesilen 6-7 tl gibi telefon ücretlerinden karşılan mıyor mu? Bir de bunları açıklsanız da biz de anlasak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir