Medimagazin logo

Antalya'da yabancı hasta sayısı arttı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı sağlık kuruluşlarına başvuran uluslararası hasta sayısı yüzde 30 arttı
Antalya'da yabancı hasta sayısı arttı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Genel sekreterlikten yapılan açıklamaya göre, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Alternatif Turizmin Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında, "Sağlık Turizmi Kapsamında Hastane Otelcilik Hizmetlerinin Geliştirilmesi ve Tanıtım Projesi" kabul edildi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin koordinasyonunda yürütülen projeye, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ile İletişim Fakültesi de destek verdi.

Proje kapsamında hastane otelcilik hizmetleri geliştirilerek, hastanenin tanıtımıyla ilgili çalışmalar yapılacağını, belirlenen kliniklerde 4 adet hasta odasının, otel konforunda ve hastane kalite standartlarına uygun olarak dekore edileceği belirtildi.

Proje kapsamında, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 5 dilde tanıtım filmi çekileceği, 3 dilde tanıtım kataloğu hazırlanacağı vurgulandı.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı sağlık tesislerinden sağlık hizmeti almak için başvuran uluslararası hasta sayısında 2015 yılında 2014 yılına göre yüzde 30, hasta başına yapılan sağlık harcamasında da 2014 yılına göre yüzde 35 artış olduğu belirtildi.

saglik turizmi
antalya
kamu hastaneleri birligi genel sekreterligi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir