Medimagazin logo

Antalya Tabip Odasından eşi tarafından öldürülen doktor için protesto

Antalya'nın Alanya ilçesinde doktorun, çalıştığı aile sağlığı merkezinde eşi tarafından bıçakla öldürülmesi protesto edildi
Kaynak: AA
Antalya Tabip Odasından eşi tarafından öldürülen doktor için protesto
Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Öldürülen doktor Melek B'nin çalıştığı Küçükhasbahçe Mahallesi 5 No'lu Damlataş Aile Sağlık Merkezinde toplanan sağlık çalışanları, sendika ve kadın dernekleri temsilcileri, çeşitli pankartlar taşıyarak sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman, doktorun ailesi, arkadaşları ve meslektaşlarına başsağlığı diledi.

Öfkeli olduklarını belirten Karaman, "Öncelikle yaşamı savunan bizler, yaşatmak için varız. Önlenebilir bir ölümün var olması kabul edilebilir bir durum değildir." dedi.

Karaman, olayın gerçekleştiği aile sağlık merkezine doktor Melek B'nin isminin verilmesini isteyerek, "İsminin bu sağlık ocağında yaşatılmasını istiyoruz. Üzüntümüzü ve acımızı dindirmez ama başka da yolu yoktur." diye konuştu.

Antalya'nın Alanya ilçesinde 13 Haziran'da, Küçükhasbahçe Mahallesi 5 No'lu Damlataş Aile Sağlık Merkezine gelen Mustafa B, burada görevli doktor eşi Melek B'yi bıçakla öldürmüş, daha sonra yanındaki silahla intihar etmişti.

Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen doktor Melek son yolculuğuna uğurlandı


 

melek b
doktor
antalya tabip odasi
protesto
prof dr taha karaman
Yorum (6)
Dr. Emekli
neyi protesto ediyorlar anlamadım. bu konu sağlık ile ilgili bir durum değil. mevcut şartlarda önlemesi mümkün olmayan bir durum. kimi suçluyorlar. emniyetimi?. yüzbinlerce böyle durum yaşanıyor. eğitim , eğitim , eğitim şart.
6
Cevapla
ali özkurt
ben de anlamadım neyi protesto ediyorlar. herhalde her bir polisin ölümü şehitlik, bir sağlıkçının öldürülmesi de sağlıkta şiddet kabul edilmesini istiyorlar.
1
Cevapla
Hemşire
mesele şu ki hiç bir sağlık kuruluşunda ciddi bir güvenlik yoktur ve herkes istediği şekilde istediği suç aleti ile girebilmektedir. bu olayın sağlık kuruluşunda ve görevi başında olan bir personele her ne sebeple olursa olsun yapılabiliyor olması ciddi bir güvenlik zaafiyetidir.
1
Cevapla
nevzat kulukçu
yeminle ben de anlamadım neyi protesto ettiklerini.
3
Cevapla
mor çatı
anlamayanlara duyurulur....çalıştığı kurum sağlık olunca ve şiddet çalıştığı kurumda olunca sağlıkta şiddet !!!!, öldürülen kadın olunca kadına şiddet!!! protesto ediliyor. şiddeti yapan erkek olunca erkek yorumcular anlamamış zarrrr
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir