Medimagazin logo

Ankara'ya dünyanın en önemli sağlık projelerinden biri yapılıyor

Dünyanın en büyük hastane projeleri arasında yer alan Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsünde kullanılacak beton için proje alanına yaklaşık 6 milyon liralık yatırımla mobil hazır beton üretim tesisi kurulacak.
Ankara'ya dünyanın en önemli sağlık projelerinden biri yapılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Etlik Hastane Sağlık Hizmetleri İşletme Yatırım AŞ, Yenimahalle Varlık Mahallesi'nde, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşa edecek.

Projenin inşaat işlerinde ihtiyaç duyulan betonu karşılamak amacıyla yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda her biri 150 metreküp/saat kapasiteli 3 beton santralinden oluşan ve toplam 450 metreküp/saat kapasiteli hazır beton üretim tesisi kurulacak. Tesiste saatte 900 ton beton üretimi gerçekleştirilecek.

Tesis kapsamında üretilecek beton, sadece proje inşaatında kullanılacak.

Tesisin, inşaat alanı içinde yer alması, gerek zaman açısından gerekse ekonomik açıdan tasarruf sağlayacak.

İki beton santrali faaliyette iken aynı kapasiteye sahip bir beton santrali yedekte bekletilecek. Diğer beton santrallerinin arızası durumunda veya inşaat işlemlerinin yoğunluğuna göre yedek santral devreye girecek.

Söz konusu tesis için 6 milyon 235 bin liralık yatırım yapılacak.

- Dokuz hastaneli sağlık kampüsü

Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü 1 milyon 400 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Kampüste bölge hastane, kalp damar hastalıkları, ortopedi ve nörolojik bilimler, onkoloji, kadın doğum, çocuk, rehabilitasyon, psikiyatri ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri olmak üzere 9 dal hastanesi yer alacak. Kampüsteki yatak kapasitesi 3 bin 566'yı bulacak.

Kampüs içerisinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi, kongre merkezleri ve ticari alanlar, Yüksek Teknoloji Merkezi ve Ar-Ge Merkezi yer alacak.

ankara'ya
dünyanın
en
önemli
sağlık
projelerinden
biri
yapılıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir