Medimagazin logo

Ankara'da doktor Yaşar Subutay Peker'in öldüğü kazada sürücü alkollü çıktı

Ankara'da, Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker'e (37) otomobiliyle çarparak ölümüne yol açan D.K (24) hakkında, 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, sürücünün 2.02 promil alkollü olduğu belirtildi
Kaynak: DHA
Ankara'da doktor Yaşar Subutay Peker'in öldüğü kazada sürücü alkollü çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çankaya ilçesi Dumlupınar Bulvarı'nda, geçen yıl 22 Kasım günü saat 02.00 sıralarında meydana gelen kazada; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda görevli Doç. Dr. Yaşar Subutay Peker'e, D.K'nin kullandığı otomobil çarptı. 

Peker, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Gözaltına alınan K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

6 yıla kadar hapis istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kazayla ilgili soruşturması tamamlandı. D.K hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ankara 44'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede K.'nin, kaza sırasında 2.02 promil alkollü olduğu belirtildi. 

İddianamede, kaza anına ilişkin güvenlik kamerası kayıtlarının çözümlemesine göre Peker'in, yolun ikinci şeridinde kollarını açarak yürüdüğü sırada şüphelinin aracıyla çarptığı belirtildi.

İddianamede, kazanın meydana gelmesinde Peker'in asli, sürücünün ise tali kusurlu olduğu yönündeki bilirkişi raporu da yer aldı.

'Taksi çevirmek için yola çıktı'

Yaşar Subutay Peker'in eşi Gizem Peker'in (36) savcılık ifadesi de iddianamede yer aldı. Peker, "Eve gidiyorduk. Eşim kendisini iyi hissetmiyordu. Aracı kullanamayacağını söyleyerek taksi çevirmek için yola çıktı. O esnada şüpheli gelip, eşime çarptı" dedi.

D.K ise ifadesinde Peker'in aniden yola çıktığını ve kollarını açarak araçların geldiği yöne döndüğünü ileri sürerek, "Şahsa çarpmamak için direksiyonu sağa kırınca o da sağ şeride geçti. Bunun üzerine tekrar manevra yaptım ancak engel olamadım ve çarptım" dedi.

D.K, Ankara 44'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. 

 

ankara
yasar subutay peker
kaza
alkollu surucu
Yorum (2)
cerrah7878
ne yani intiharmıymış? bu ifadelerden öyle anlıyorum... çok üzücü
1
Cevapla
2nci Mabeyinci
herşey olabilir, suicid, bilinçli taksir, ... .... ......... ......... ............ en doğrusu yaradan ın katında kayıtlı......
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir