Medimagazin logo

Ankara'da aile hekimleri eğitimden geçecek

Ankara Sağlık Müdürlüğü, geçen temmuz ayında başlayan aile hekimliği uygulamasında görevli doktorların mesleki bilgilerini yükseltmek için aile hekimlerini eğitimlerden geçirecek.
Ankara'da aile hekimleri eğitimden geçecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

    İl Sağlık Müdürlüğü ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek eğitimlerde aile hekimlerine koroner arter hastalıkları, ateşli çocuğa yaklaşım, hipertansiyon, depresyon, bebek ve çocuk muayenesi, büyüme-gelişme ile takipleri ve göğüs ağrısına yaklaşım konularında eğitim verilecek.


    Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda mayıs ayında düzenlenecek eğitimler, gönüllülük esasına göre yapılacak. Eğitimlerin süresi 40'ar dakika olacak.


    Talepler doğrultusunda ve ihtiyaç duyulan konularda sürekli eğitimler yapılması amaçlanıyor.

ankara'da
aile
hekimleri
eğitimden
geçecek
Yorum (4)
ailehekimi
Aile hekimlerinin uzmanlık sürecinde aldıkları eğitimin kesinlikle incelenmesi ve tekrar düzenlenmesi gerekli. Bizleri bazı bölümlerde hiç gereksiz yere aylarca tutuyorlar, amaç o kliniklerdeki hizmetin aksamaması. İlk planda eğitimi falan düşünen yok. Bakanlığın bu konuya mutlaka el atmasını bekliyoruz. Standart yok, bir hastanedeki uygulama ile öteki birbirine uymuyor.
0
Cevapla
mert doğrular
Herkese ile hekimi ismi verilmesi uygulamasından derhal vazgecilmelidir..Bu bir ihtisas ismidir..Ben dahiliye uzmanıyım, köyüne gelen doktor, hastalara uzman! oldugunu soyledigi için , hastalar yanımıza gelip , köydeki uzman dr yazdı bu ilacı istiyorum diyor..Pes artık olmaz böyle..
0
Cevapla
ihsan
pratisyen aile hekimlerine bölge hekimi denmeli. Aile hekimi uzmanı böylece ayrılmalı.
0
Cevapla
erkut
Ben 20 yıllık meslek hayatımda kendi meslektekdaşlarımdan deontoloji kurallarına uymayan doktorcukları,kendini doktor olduğunu hastası hakkında bilgi almak isteyipte yüzüne bakmayan tipleri,dahiliye asistanı son 1 yılı kalıpta sadece elektro ile kardiyak hastayımı değerlendiren,eli arkasında pupillerine bakıpta bu hasta ölmüş deyipte kenara çekilen ortopedist ve pediatristlerimi görmedik,ben acil hasta bakamıyorum deyip de ağlayan son sene KBB asistanımı görmedik(1 sene sonra adı uzman olacak),hastanede gelen gelen reçetleri ve sağlık raporlarını,hastaya yapılan tahlilere bakılarak macrositer anemi ve nöropaty olmayan hastaya IM B12 verilmesi vs.gibi ne kadar komik şeylerin olduğunu gördük,benim bölümüm değil değipte hastayı ölüme terke edenlerimi görmedik....söylenecek çok. Ben doktorum diyeceksin kardeşim senin uzman veya Doç. olman birşey ifade etmiyor.Adı üstünde doktorsun işte.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir