Medimagazin logo

Alzheimer aşısı iki yıl içinde piyasada olacak

Giderek çoğalan ve “21. yüzyılın hastalığı” denilen Alzheimer’ın ilerlemesini durdurabilecek ve beyne yaptığı olumsuz etkilerde iyileşme sağlayabilecek bir aşının iki yıl içinde piyasada olabileceği açıklandı
Kaynak: GAZETE HABERTURK
Alzheimer aşısı iki yıl içinde piyasada olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alzheimer hastalığına karşı aşı geliştiriliyor. Aşının “hastalığın kesin tedavisi bulunduğu anlamına gelmediğine” dikkat çeken uzmanlar, “Buna rağmen aşı, hastalıkla mücadelede çığır açacak bir gelişme” diye konuştular. İngiltere’de Southampton Üniversitesi Hafıza Değerlendirme ve Araştırma Enstitüsü’nden Dr. David Wilkinson, 1990’lardan beri aşı çalışmalarında yer aldığını belirterek “Eğer hastalığın erken safhalarında yapılırsa önemli ölçüde düzelme sağlayabilir, beyinde oluşacak zararı durdurabilir” diye konuştu. Dünyanın en büyük ilaç şirketleri Pfizer, Johnson & Johnson ve Elan Corporation’ın üzerinde çalıştığı Alzheimer aşısı, test sürecinde son aşamaya gelen iki Alzheimer aşısından biri.


10 BİN KİŞİDE DENENDİ
Dünyada 10 bin kişi üzerinde denenen aşının güvenlik kriterlerine uyduğu ve etkili olduğu saptandı. Aşının önümüzdeki yılın sonunda piyasaya sürülmesi için onay verilmesi bekleniyor.

alzheimer
aşısı
iki
yıl
içinde
piyasada
olacak
Yorum (1)
ahmet kemal
sanmıyorum aşı ile alzheimer hastalığı önlensin.. mutliple skleroz hastalığında da koruyucu olduğu söylenen interferonlar kullanılıyor ama ciddi anlamda korumuyor..umarım alzheimer hastalığına çözüm olur değilse ilaç firmalarının para kaynağı olacaktır.. zaten dünyada ticaret silah ve ilaç üzerinde dönmektedir..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir