Medimagazin logo

'AKP Tam Gün Yasası'nı deldi!'

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "AKP, Tam Gün Yasası’nı Sayın Başbakan’ın ameliyatı sırasında kendi deldi" dedi.
'AKP Tam Gün Yasası'nı deldi!'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çıray, Mecliste düzenlediği basın toplantısında sözlerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun dileğinde bulunarak başladı.

Başbakan Erdoğan’ın Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyat olduğunu anımsatan Çıray, "AKP, Anayasa Mahkemesinde bizim itiraz ettiğimiz Tam Gün Yasasını Sayın Başbakan’ın ameliyatı sırasında kendi deldi. Ameliyatı, Tam Gün Yasası nedeniyle görevini bırakmak zorunda kalmış ve özel Amerikan Hastanesinde çalışmaya başlamış olan Prof. Dr. Dursun Buğra’nın gerçekleştirmiş olması hakikaten ironik bir tablodur" diye konuştu.

"AKP, eğer bu Tam Gün Yasası’na inanmıyorsa bu yasayı niçin çıkardı? Çıkardıysa sadece sokaktaki yurttaşlar için mi çıkardı?" diye soran Çıray, herkesin kendi hekimini seçme hakkını desteklediklerini, ancak sağlık konusunda her bireye eşit muamele edilmesi gerektiğini söyledi.

Yasa gereğince üniversite hastanelerinde çalışan öğretim üyelerinin, eğitim vakası dışında herhangi bir kurumda hastaları muayene etmesinin, tedavisini gerçekleştirmesinin ve ameliyat etmesinin Tam Gün Yasası ile önüne geçildiğini öne süren Çıray, "Hekimini seçme hakkı vatandaşın elinden alınmıştır. Buradaki bir çifte standarttır" şeklinde konuştu.

'akp
tam
gün
yasası'nı
deldi!'
Yorum (38)
murat han
Bence başbakanımızın kendi ülkesinde, kendi hastanemizde ameliyat olması çok güzel oldu.Daha önce "rabbim cleveland" dedi diyenlerde olmuştu. Acil şifalar dilerim. İşin hastalık boyutu bir yana bu olanlar tam bir ironi. Kendin yasakladığın, kendin uzaklaştırdığın,kendin değersizleştirdiğin hekime gene devletin imkanlarıyla ameliyat yaptırılması ironik değil de nedir? Acaba sayın bakanımız ne düşünüyor? bence bu iş gene dönüp dolaşıp bize bir yerden patlayacak ama hadi hayırlısı?
0
Cevapla
ah
bence operasyonu yapan doktor (hocamıza saygımız vardır) yasalara aykırı iş yaptığı için suç işlemiştir ve tutuklanmalıdır. sıradan vatandaşları benzer durumda tedavi eden doktorlar nasıl suç işlemiş sayılıyorsa (ki kağıt üstünde hepimiz eşitiz), başbakanı tedavi eden doktorda suç işlemiştir
0
Cevapla
AHMET EREN
TAM BİR İRONİ. SAYIN SAĞLIK BAKANI HERHALDE SİNİRLENİR AĞLANACAK HALİMİZE!!!! BEN SAĞLIK BAKANIMIZIN YURT DIŞINDAN DOKTOR VE YARDIMCI PERSONEL GETİRMESİNİ BEKLERDİM. YÜCE RABBİM NE ÇABUK KHK'Yİ KENDİLERİNE İPTAL ETTİRDİ.TEŞEKÜRLER VE GEÇMİŞ OLSUN.
0
Cevapla
ali asker
sağlık bakanı başbakanı bugüne kadar kandırdı, yanlış yönlendirdi, inşallah bu olay başbakanı yeniden düşünmeye sevkeder, bir şer bir hayır doğurur, bir başka Dursun Buğra Hoca yok, sağlık bakanlığı bünyesinde olsaydı, sağlık bakanı içi kan ağlaya ağlaya Dursun Buğra hocayı kabul etmez, başbakanımızı da yanıltırdı
0
Cevapla
adem yavuz
Sayın Başbakanımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarım. Öncelikle bende Tam Gün mağduruyum. Şu na inanmaktayım: Sayın Bakanımızın önerileri doğrultusunda bu günkü durumlara geldik. Defalarca yorum yapıldı ama ben yine de tekrarlayayım Sayın Bakanımızın hedefi bir Doktoru aylık 4-5 bin Lira geliri olan, sosyal hakları kısıtlanmış, pasifize edilmiş bir memur halinne dönüştürmek. Bizler bu koşullara sessiz kaldıkça bunu da başaracaklar... Özetle DOKTORLUK ÖLDÜ, BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir