Medimagazin logo

Akdağ: İranlı doktor ve hemşirelerle ilgili iddialar saçma

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İranlı doktor ve hemşirelerin çalışmak için Türkiye'ye gelecek olmasıyla ilgili değerlendirmeleri 'saçma' olarak niteledi. Akdağ, 'İranlı doktor ve hemşirelerin istihbarat amaçlı Türkiye'ye geleceği' ile ilgili iddialar için, "Saçma ve komplo teorisi." dedi.
 Akdağ: İranlı doktor ve hemşirelerle ilgili iddialar saçma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 478 yıldan bu yana Erzurum'da kesintisiz devam eden bin bir hatimlerin duasına katılmak üzere Ankara'dan uçakla Erzurum'a geldi. Bir basın mensubunun, 'İran'ın İsrail ile stratejik müttefiklik ilan etmesinin ardından İranlı doktor ve 2 bin hemşirenin Türkiye'ye gelip görev yapmasında bir sıkıntı olabilir mi?' sorusuna Bakan Akdağ sert tepki gösterdi.

    Sağlık Bakanı Akdağ, Türkiye'de hekim ve hemşire sıkıntısı olduğunu ve bunun önünü açmak amacıyla yabancı doktorların Türkiye'ye gelip çalışmasına izin verdiklerini ifade etti. İranlı hemşire ve hekimlerin Türkiye'ye yönelik 'istihbarat ya da rejim ihracı' gibi düşüncelere sahip olacaklarına dair iddiaları komplo teorisi ve saçma olarak nitelendiren Bakan Akdağ, şunları söyledi: "Arkadaşlar bu komplo teorileriyle ne milletin kafası bulandırılsın ne de Türkiye'nin küçük bir ülke olduğu gibi bir takım duygular uyandırılsın. Bunlar çok yanlış düşünceler. Biliyorsunuz Türkiye'de yabancı doktorlar, hemşireler çalışacak. Her ülkeden gelip çalışabilir. Türkiye çok büyük bir ülke, yeter ki okudukları, eğitim aldıkları fakülteler, öğrenim gördükleri yerler denkliği Yüksek Öğretim Kurumu'nca kabul edilen, doğru dürüst üniversite olsun. Ve Türkçeyi iyi bilsinler. Biz neden yabancı uyrukluların önünü açtık? Türkiye'de hemşire ve doktor eksiği var. Doktor ve hemşire kardeşlerimiz mesleklerini icra ederken büyük iş yükü altında sıkıntı çekiyor. Vatandaşlarımız için de sıkıntı oluyor. Dolayısıyla, bağışlayın, tırnak içinde söylüyorum; saçma sapan iddiaların arkasında durmak bir kenara, bunları konuşmakta bile bir yarar yok."

akdağ:
i̇ranlı
doktor
ve
hemşirelerle
ilgili
iddialar
saçma
Yorum (6)
kaya demirci
acaba dunyada kendi DR una bu kadar nefret dolu baska bir bakanlık var mı?
0
Cevapla
Semiha seç
Ülkemizde Dr. ve Hemşire açığı oldüğunu düşünmüyorum.Öyle olsaydı onca atama bekleyen Hemşirelerimiz özel hastanelerce üç kuruşa on ,oniki saat çalışmak zorunda kalmazlardı.Kendilerine sorduğumda aldığım yanıt( atanamadığımız için mecburiyetten özel has. çalışıyoruz ).Yazık resmen sömürülüyorlar çalışma şartları İLO Standardında olmalı tüm çalışanlar için.Doktor açığı ,mecburi hizmetten dolayı biraz olabilir çünki doğu illerinde ,çok sayıda atama yapılmış ki Dr.polikılinik olmadığından yarısı boş oturuyor. Önerim sayın Bakanımız mecburi hiz.biraz kısaltıp doğudaki fazlalığı batıya göndermeniz.Bakınız o zaman hekim açığı oluyormu?saygılarımla.
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Dr.Kaya Demirci arkadaşımın sorusuna cevap:YOKTUR.
0
Cevapla
demir demir
kardeşim biz rus, moldava dedikçe siz iran, kazakistan diyorsunuz.anlaşıldı biz sizle anlaşamıcaz..
0
Cevapla
ea
kesinlikle hekim açığı denemez-130 000 hekim var 11000 hakım savcı var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir