Medimagazin logo

Aile sağlığı merkezlerine renk geliyor!

Bakanlık, SM'leri daha modern bir görünüme kavuşturmak ve soğuk birer mekân olmaktan çıkarmak için kolları sıvadı.
Kaynak: TÜRKİYE - Gökhan KAYA
Aile sağlığı merkezlerine renk geliyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bu kapsamda Bakanlık yeni inşa edilecek olan binaları çeşitli renklere boyayacak. Bu renklerin belirlenmesi için Bakanlık, aralarında kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi renklerin bulunduğu 12 ayrı rengin yer aldığı bir anket düzenlendi. Tüm vatandaşların oylamasına açık olan anket sonucunda çıkacak renge göre yeni yapılacak aile hekimlikleri boyanacak.


2 BİN 500 BİNA YAPILACAK
Diğer taraftan birçoğu binaların giriş katlarında hizmet veren aile hekimliklerini bu durumuna son vermek isteyen Bakanlık, 7 ayrı bölgeye özgü olarak tasarlanan aile hekimlikleri binalarına hastane görünümü kazandıracak.Bu kapsamda Türkiye genelinde 500-700 metrekare arası büyüklükte 2 bin 500 bina yapılacak. İlk etapta il ve ilçelerin bilinen merkezlerine yapılması planlanan binaların her birinin maliyeti 300 bin lirayı bulacak.

aile
sağlığı
merkezlerine
renk
geliyor!
Yorum (4)
DR.ERDAL
EN İYİSİ PEMBE YAPIN... PEMPE gönlüm sende olur işte. yakışır.
0
Cevapla
Dr
Hatta fosforlu boyalar var. İyi olur.
0
Cevapla
Arif T
Dışının rengi ne olur bilinmez, ama şu uygulamadaki mevzuatla, iş bilmez idari kadrolarla ve iletişimden kaçıp sürekli aynı şeyleri söyleyen bakan ile içinin zifiri karanlık siyah olacağı çok belli..!
0
Cevapla
serdar
ne yazıkki icraatte yeterli olmayan yöneticiler yüzünden bizlerin var olan devlet binalarına yıkım kararı çıkartıp, bizleri özel yer kiralamamız zorunda kalırken böyle haberler aile hekimleri nezdinde vatandaşın gözünü boyamak için olan seçim yatırımlarından öteye gitmemektedir. bu demeçleri yapanların sahadan haberleri bile yok!!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir