Medimagazin logo

Aile hekimleri zam farklarını alamadı

Türk Sağlık-Sen, aile hekimleri ve aile sağlığı personellerine 6 aylık maaş zam farklarının ve gecikme zammının ödenmemesi nedeniyle Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na başvuru yaptı.
Aile hekimleri zam farklarını alamadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Sağlık Sen’den yapılan açıklamaya göre, söz konusu kurum bünyesindeki aile hekimliği birimlerinde çalışan aile hekimleri ve aile sağlığı personeli 6 aylık maaş zam farklarını ve gecikme zamlarını alamadıklarını sendikaya ileterek yardım istedi. Bunun üzerine harekete geçen sendika, kuruma başvurarak mağduriyetin giderilmesini istedi. Başvuruda; 1 Haziran’da Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararlarında, zamlı maaş ödemelerinin başlangıç tarihinin 1 Ocak 2012 olduğu belirtildi. Aile hekimliği birimlerinde görev yapan hekimler ve aile sağlık personelinin 1 Ocak 2012 tarihinden 30 Haziran 2012 tarihine kadar olan hizmet sözleşmesi ücretlerinin yüzde 4’lük artış oranlarının toplamı hesaplanarak geç ödeme farkları ile birlikte bahsi geçen çalışanlara ödenmesi istendi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, çalışanların 6 aylık zam farklarının ödenmeyerek mağdur edildiklerini ifade ederek, “Hükümet memurları 6 ay zamsız maaşa mahkûm etti. Fakat görülüyor ki aile hekimliği sisteminde görev yapan çalışanların bu 6 aylık alacakları ödenmeyerek mağduriyetleri devam ettiriliyor. Bu konuda Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna başvurumuzu yaparak mağduriyetin sonlandırılmasını istedik. Umarız bu ihmal bir an önce giderilir.” ifadelerini kullandı.

aile
hekimleri
zam
farklarını
alamadı
Yorum (13)
Kasabalı
Temmuz ayı sonunda arkadaşlar..
0
Cevapla
md
2.5 ay önce istifa ettim maaş farkı yatacak diye bekliyordum ama bana borçlu olduğumu almam gerekeni ona saydıklarını söyleyerek ödeme yapmadılar haram olsun...
0
Cevapla
hasan ali
sanki ihtiyaçları var zaten 7000 8000 tl alıyorlar fark ta oda devletimize bağış olsun
0
Cevapla
erol yayla
Ey belediye tabibi.Nerde kaldı meslektaşlarının arasına katılırken okuduğun and, "hekimler kardeşim" diye boşuna mı bağırdın.Arkadaşlarının hepsi o kadar alsa iyi, almayanlar çoğunlukta.Almayanlara üzülmeli, alanlara sevinmeliydin kardeşlerin adına.ALLAH GERÇEK KARDEŞLERİNE SABIRLAR VERSİN.
0
Cevapla
ahmet inan
sanki az alıyorlar diyen arkadaş.doktorun parasına gözünü dikene kadar,haketmeden dünyaları kazananlar hakkında 2 kelam et.herkesin ağzında aile hekiminin maaşı.bizler yanımızda çalışan personelden çok az fazla alırken,döner sermaye yokken maaşımızdan bahsetseydinizde şimdi sizi ciddiye alsaydık.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir