Medimagazin logo

ABD'de eşi ve çocuklarının içinde bulunduğu aracı uçuruma süren doktor yargılanmayacak

ABD'de meydana gelen olayda, eşi ve iki çocuğunun içinde bulunduğu aracını uçuruma sürerek ailesini öldürmeye teşebbüs etmekle suçlanan Hintli Amerikalı doktor, hapis cezasına çarptırılmadı.
Kaynak: T24
ABD'de eşi ve çocuklarının içinde bulunduğu aracı uçuruma süren doktor yargılanmayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Psikologlar mahkemeye, Kaliforniya'da radyolog olan Dharmesh Patel'in eşi Neha ve 7 ve 4 yaşlarındaki iki çocuğuyla birlikte geçen yıl psikotik bir krizin ardından arabasını uçurumdan aşağı sürdüğünü söyledi.

Araçla uçurumdan yuvarlanan aile mucizevi bir şekilde kazadan sağ kurtuldu ve parçalanmış arabadan kurtarıldı. Doktorun eşi Neha Patel, eşinin arabayı uçuruma kasıtlı olarak sürdüğünü itiraf etti ancak eşinden şikayetçi olmadığını belirtti. 

Patel'in şizoaffektif bozukluk ve majör depresif bozukluktan muzdarip olduğu belirlenirken, bir psikolog mahkemeye şunları söyledi: "Kazadan önceki haftalarda ayak sesleri duyuyordu ve takip edildiğini düşünüyordu. O sırada ailesini daha kötü bir kaderden korumak için harekete geçmesi paranoyak ve bir tür sanrısal düşünceydi. Çocuklarının muhtemelen cinsel taciz nedeniyle kaçırılma riskiyle karşı karşıya olduğundan endişeliydi."

ABD mahkemesi, Patel'in, suç işleyen ve akıl hastalığı olan bir sanığın hapis cezası yerine akıl sağlığı tedavisi görmesine olanak tanıyan bir kanun uygulamasına uygun olduğuna karar verdi. 

Kanunda böyle bir hükmün ancak hastalığın suçta büyük rol oynaması halinde dikkate alınabileceği belirtiliyor. 

Yüksek Mahkeme Yargıcı Susan M. Jakubowski, doktorların teşhisine dayanarak Patel'in Kaliforniya'daki ailesine teslim edilmesine karar verildi. 

Patel, GPS ile takip edilecek ve haftada bir kez mahkemeye rapor vermesi gerekecek. Ayrıca ülkesinin dışına çıkmasına izin verilmiyor ve ehliyet ve pasaportunu da teslim etmesi gerekiyor.

Dava 1 Temmuz'da görülecek.

doktor
abd
dharmesh patel
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir