Medimagazin logo

9.DRx Antalya’da gastroenterologlarla buluşuyor: ‘Anlatmazsam Şişerim!’

Hekimlerin 'doktor' kimliklerinin yanında farklı renkler taşıyan ve her şeyden önce insan olan kimliklerini daha yakından tanımak ve topluma tanıtmak için amacıyla hayata geçirilen DRx: Önce İnsan Olmak, “Anlatmazsam Şişerim” mottosuyla 9'uncu kez sahne almak için 23 Kasım 21.00’da Antalya Belek’te Kaya Palazzo Otel’de olacak
Kaynak: MEDİMAGAZİN
9.DRx Antalya’da gastroenterologlarla buluşuyor: ‘Anlatmazsam Şişerim!’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Recordati Türkiye’nin koşulsuz desteği ve Türkiye Klinikleri TV organizasyonuyla düzenlenen DRx bu kez 40. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 11. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi’nde izleyiciyle buluşacak.

21-26 Kasım 2023 tarihleri arasında Başkanlığını Prof. Dr. Dilek Oğuz'un yürüttüğü Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından düzenlenecek olan 40. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 11. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi Global organizasyonuyla Antalya Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştirilecek.

Gastroenteroloji ve gastroenteroloji cerrahisi alanında uzmanların bir araya geldiği ve bilgilerini tazelendiği iki kongrede; canlı endoskopi uygulamaları, kongre öncesi kurs programları, genç gastroenterologlar gelişim programı, multidisipliner konseyler, sindirim sistemi cerrahisi alanında yeni teknik, teknoloji ve tedaviler, panel tartışmaları, örnek vaka incelemeleri ve atölye çalışmaları pek çok etkinlik ve program yer alacak.

Kongrede sosyal etkinlik olarak sahne alacak olan DRx, 23 Kasım Perşembe günü saat 21.00’da gerçekleştirilecek. 

Birbirinden renkli konuşmacıların yer aldığı DRx’de, Prof. Dr. Ömer Özütemiz  “Gastroenterolojiye Adanan Hayattan Seçmeler”, Prof. Dr. Sait Bağcı “Udumdan Dökülenler”,  Prof. Dr. Halil Değertekin ve Prof. Dr. Bülent Değertekin “Babadan Oğula 40 Yıllık Gastroenteroloji”,  Doç. Dr. Göksel Bengi ve Doç. Dr. Gözde Derviş Hakim “Ege’nin Kardeş İki Yakasından Esintiler”,  Prof. Dr. Nurdan Tözün “Şiirlerle Yaşanmışlıklarım” ve Uzm. Dr. Mustafa Süveran “Söylemezsem Şişerim” başlıklı konuşmalarıyla sahne alacak.

DRx sahnesinde ayrıca Prof. Dr. Sait Bağcı ve Uzm. Dr. Mustafa Süveran müzik; Doç. Dr. Göksel Bengi ve Doç. Dr. Gözde Derviş Hakim ise dans performansına yer verecek.

Türk Gastroenteroloji Derneği hakkında

Türk Gastroenteroloji Derneği 8 Mayıs 1959 yılında Prof. Dr. Zafer Paykoç tarafından kuruldu. 

Gastroenteroloji uzmanlarının hak ve çıkarlarını korumak, klinik standartları geliştirmek, eğitim ve gelişmesine katkıda bulunmak,  daha kaliteli sağlık hizmeti almasına öncülük etmek amaçlarıyla hareket eden Türk Gastroenteroloji Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Dilek Oğuz yürütmektedir.

drx kongre ozel
hekim
doktor
anlatmazsam siserim
turk gastroenteroloji dernegi
Yorum (1)
şevki melikoğlu
tahmi̇ni̇mce kongreni̇n ana konusu endoskopi̇yi̇ ki̇mi̇n yapacaği konusundadir; yillarca dahi̇li̇ye heki̇mleri̇ne endoskopi̇ öğretmeyerek ci̇ddi̇ başari sağlamiş gastroenterologlari tebri̇k edi̇yorum
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir