Medimagazin logo

65-72 yaş arası doktorlar için yeniden atama ilanı yayımlandı

Sağlık Bakanlığı, 65-72 yaş arasında olup daha önce bakanlık veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabiplerin yeniden istihdamına yönelik yapılacak yerleştirme işlemleri için başvuru ilanı yayınladı.
Kaynak: AA
65-72 yaş arası doktorlar için yeniden atama ilanı yayımlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre, 8 Mart'ta başlayacak başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup, tercihlerini kaydedip kesinleştirecekler. Kesinleştirme işleminden sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacak.

Adaylar, PBS üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 10 tercih yapabilecekler. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecek.

Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 15-28 Mart tarihleri arasında PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilecek. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamayacak.

İnceleme neticesinde uygun görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere PBS üzerinden ilan edilerek, elektronik ortamda itirazlar alınacak ve neticeleri PBS üzerinden duyurulacak.

Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 97'nci maddesindeki süreler dikkate alınacak. Ancak bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine bir ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecek.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrolarına yerleşen adayların atama tebligatında, adayın başvuruda belirttiği adres esas alınacak. Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacaklar.

İlan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Başvuruları sehven kabul edilip kura ile yerleştirilmiş olanların atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Kuraya başvurabilecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekiyor.

Kura tarihi itibarıyla 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler ile 65 yaşını doldurmuş olması nedeniyle resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler kuraya başvurabilecekler.

Başvuru değerlendirme sonuçları PBS üzerinden 24 Mart'ta ilan edilecek. 31 Mart'ta noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura sonucu "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek.

sağlık bakanlığı
65-72 yaş
yeniden atama
tabip
yerleştirme işlemleri
Yorum (6)
ftr
EMEKLİ DOKTOR ABİLERİMİZE İNSANCA YAŞAYACAĞI EMEKLİ MAAŞINI VERİN BU YAŞTAN SONRA İŞ STRESİNE GİRMELERİ DE TIBBEN VE DEONTOLOJİK OLARAK UYGUN DEĞİL
75
Cevapla
Doktor
Hem kendimde hem de çevremdeki meslektaşlarımda şunu gördüm.35 yaşına kadar aşkla çalışıyorsunuz.35 40 arası noluyor bana diyorsunuz.40 50 arası tamamen bıkkınlık oluşuyor.50 den sonraki doktordan hayır beklemeyin.Şahsen ben kendim için dahi hızlı zehir gibi genç meslektaşlarım dururken 50 yaş üstünü tercih etmem...
36
Cevapla
Dr selim
65 yaş sonrası için devlet hastanelerinde part time - yarım gün şeklinde çalışma oluşturulsa çok doktor abimiz çalışmaya devam eder heralde
12
Cevapla
emeritus
üniversitede öğrenci var asistan var bunların eğitime "akıl hocası" (mentor) olabilecek hocalar varken 67 yaş son, kamuda niye 67
5
Cevapla
hakan arı
Anlaşıldı.Emekli hekimleri insanca yaşayacağı maaş vermek yerine tekrar göreve çağırıyorsunuz.Emekli hekimlerin zor durumundan faydalanmaya çalışmak kul hakkı almak değil midir.
13
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir