Medimagazin logo

144 bin hastanın ayağına doktor gidecek

Yatağa bağımlı, kanser ve solunum sistemi hastaları başta olmak üzere 54 bin kişiye verilen evde bakım hizmeti daha da yaygınlaştırılıyor.
Kaynak: TÜRKİYE
144 bin hastanın ayağına doktor gidecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmek için “Evde Bakım Hizmeti”ni hayata geçiren Sağlık Bakanlığı’nın bu uygulaması her geçen gün yaygınlaştırılmaya devam ediyor. 54 bin vatandaşa evinde sağlık hizmeti veren bakanlık, 90 bin kişiyi daha bu hizmete dahil etmeyi planlıyor. Evde sağlık hizmetleri hâlen, Türkiye genelinde faaliyet gösteren 484 adet Evde Sağlık Hizmet Birimi, 36 Mobil Ekip ve 15 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, 2 bin 711 sağlık personeli ve toplam 489 araçla veriliyor.

HASTA YAKINLARINA DA TEDAVİ
Evde sağlık hizmetleri yatağa bağımlı hastalar başta olmak üzere, solunum sistemi hastaları, ileri derecedeki kas hastaları, palyatif bakım ve tedavi ihtiyacı olan terminal dönem kanser hastalarına veriliyor. Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; tetkik, tedavi, pansuman, yara bakımı, sonda uygulamaları, fizik tedavi, rehabilitasyon, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yanı sıra, yenidoğan sarılığı olan bebeklere fototerapi tedavisi de yapılıyor. Hasta ve yakınlarına psikoloji ve sosyal destek hizmetleri ile birlikte eğitim hizmetleri de veriliyor. Hastaların sağlık raporları ve ilaç reçeteleri sağlık ekipleri tarafından hastalar hastaneye götürülmeksizin bulundukları ortamda düzenleniyor.

144
bin
hastanın
ayağına
doktor
gidecek
Yorum (6)
Soner Ekici
Doktor hastanın ayağına gitmez, hastanın başına gider. Lütfen haberlerdeki başlıkları uygun şekilde yazalım.
0
Cevapla
Dr. Hakan
Katılıyorum "Doktor hastanın başına gider", "ayağına" gitmez....
0
Cevapla
beştensonraboştagezdiyorlar
KALBİNDEN GEÇENİ,VEYA BİLİNÇALTINI YANSITMIŞ BU BAŞLIĞI KOYAN ARKADAŞ.."TIPIŞ TIPIŞ GELİCEK AYAĞIMA,HATTA BİR SÜRE SONRA AYAĞIMIN ALTINI YALATICAM O DOKTORA" DA,DEMEDİĞİNE ŞÜKREDELİM ŞİMDİLİK..
0
Cevapla
aydın
Biz başına diyoruz siz ayağına diyorsunuz gelin anlaşalım daha ortalarda bi yere gidelim isterseniz...doktorları her hal ve şartta aşağılamaya çalışan ezik zihniyet elbet birgün elimize düşecek ve o zaman öğrenecek bu işin başını k.nı...
0
Cevapla
adnan öbek
Tamamen oy avcılığı... Devlet kesesinden yağma hasan böreği dağıtmak.! Adam çalışmıyor, üretmiyor, vergi vermiyor... Ama , ayağına sağlık hizmeti gidiyor !!! Bu saltanat süper güç ABD de bile yok... Neden yok ? "Kimin parasını kime yediriyorsun ? " diye soran akıllı vatandaşı vardır da ondan . Madalyonun gerçek yüzünü görmek lazım. 10 Milyon Yeşil Kartlı... Ayrıca 10 milyon da sakat vatandaş... Birbirinden şüphe eden bir toplum... Bu ülke herhalde yakında batar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir