Medimagazin logo

Zeynep polise doku nakli

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yol kesen göstericilerin aracına molotofkokteyli atması sonucu ağır yaralanarak Ankara GATA'ya kaldırılan polis memuru Zeynep Demirel Özçelik'in sağlık durumu iyiye gidiyor. Yüzü ve vücunun bazı yerlerinde yanıklar oluşan Özçelik'e, hayati tehlikeyi atlattıktan sonra doku nakli yapıldı. Polis Zeynep, kendine gelir gelmez asker eşi ve 3 yaşındaki kızını aradı.
Kaynak: HABERTÜRK
Zeynep polise doku nakli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Silopi'de 26 Mart 2014'de bir grup yüzü maskeli yol keserek kimlik kontrolü yaptı. Durmak istemeyen bir otomobile göstericiler molotof attı. Aracın alev alması üzerine bulunan polis memuru Zeynep Demirel Özçelik ile birlikte 3 kişi yaralandı. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan yaralılardan 2'si tedavi edilerek taburcu edilirken, durumu ağır olan Özçelik, Ankara GATA'ya kaldırıldı. Yanık ünitesi yoğun bakımda tedavi altına alınan Özçelik, hayati tehlikeyi atlattıktan sonra yüzü ve vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan yanıklara doku nakli yapıldı. Doktorlar, doku naklinin başarılı geçtiğini, doku nakli yapılan yerlerin dokuyu kabul ettiğini belirterek Özçelik'in sağlık durumunun her geçen iyiye doğru gittiği bilgisini verdi.

Ameliyat sonrası eşiyle kısa süre görüştürülen Zeynep Demirel Özçelik, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle geçtiğimiz gün asker eşi Bekir Özçelik ile 3 yaşındaki kızıyla telefonla görüştü. Özçelik'in bu ay içerisinde taburcu edilmesi bekleniyor.

zeynep
polise
doku
nakli
Yorum (1)
Aslı
Aracına yanıcı madde atıp dışarı çıkmasın diye kapıların tutulduğu bu genç polise ne kadar üzüldüğümü anlatamam. 3 yasında da kızı varmış
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir