Medimagazin logo

Yunanistan'da grip salgını: 38 kişi hayatını kaybetti

Yunanistan'da yılbaşından bu yana grip salgını nedeniyle 38 kişi hayatını kaybetti
Kaynak: AA
Yunanistan'da grip salgını: 38 kişi hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

GÜMÜLCİNE- Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY), ülkede grip salgınından ölenlerin sayısının son bir haftada 17'den 38'e yükseldiğini, bu artışın iki kattan fazla olduğunu açıkladı.

EODY'de Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Doktor Elena Maltezos, gribe neden olan virüsün değişiklik gösterdiğini, bu nedenle aşıların yeterince etkili olamadığını söyledi.

Ülkede H1N1 ve H3N2 olmak üzere iki çeşit grip virüsünün etkili olduğunu belirten Maltezos, bunların daha çok 0-14 yaş arasındaki çocuklar ile 60 yaşın üzerindeki yetişkinlerde etkili olduğunu kaydetti.

Salgının mart sonlarına kadar devam edeceği uyarısında bulunan yetkililer, vatandaşlara son anda da olsa aşı olmaları, kişisel önlem almaları ve yüksek ateşin görüldüğü durumlarda en yakın sağlık merkezine başvurmaları çağrısında bulundu.

Öte yandan, salgının geniş alana yayılması nedeniyle ülkedeki bazı kentlerde önlem amacıyla okulların süresiz tatil edildiği bildirildi.

kamu sagligi ulusal kurumu
eody
grip
grip salgini
doktor elena maltezos
Yorum (1)
GAMZE GEREKSİZTAŞ
Çin' de korona, Batı Afrika' da Lassa, Yunanistan' da grip salgınından ölümler...Bu salgınlar gitgide artacak çünkü dünyada kazanılmaya çalışılan bir enerji savaşı var aslında..
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir