Medimagazin logo

Yunanistan'da eczacılar greve gitti

Yunanistan'da eczaneler, ülkeye kredi veren kurumların bazı ilaçların reçetesiz olarak süpermarketlerde satılabilmesi talebine tepki olarak 48 saatlik grev kararı aldı.
Yunanistan'da eczacılar greve gitti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yunanistan Eczacılar Birliği, hükümetten "toplum ve kamu sağlığını tehlikeye düşürecek bu talebi reddetmesi" çağrısında bulundu.

Yunan basınına yansıyan haberlerde, ülkeye borç veren ve Troyka olarak adlandırılan Avrupa Komisyonu, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Avrupa Merkez Bankası'nın ayrıca eczanelerin çalışma saatlerinin uzatılması ile mülkiyet tüzüklerinde bazı değişikliklerin yapılmasını istediği kaydedildi.

Ülke genelinde greve giden Eczacılar Birliği'ne Panellen Ecza Depoları Birliği de destek verdi.
 

yunanistan'da
eczacılar
greve
gitti
Yorum (3)
cengiz
Ben hala anlamıyorum.Kutudaki ilacın eczanede satılmasıyla markette satılması arasında ne fark olduğunu.eczanesi olanlar için çok farkediyor anlıyorum.Benim açımdan hiç bir fark yok.
0
Cevapla
murat 124
cengiz (dr) aman abi..le aspirin alabilme ihtimali beni korkutur..zaten merdiven alti depolar cantacilar saolsun semt pazarlarinda bile caya corbaya ilac satiliyor..bir cok kutunun icindeki etken madde saibeli..ole olursa iyice ayar kacar korkarim..
0
Cevapla
bülent ciğerci
Anlamaman normal ,ah bizim gibi devlette iş ve maaş garantinin bittiği gün gelsin(o günler çok uzak değil,kesin devlettesin)o zaman eczacıyı hatta tanzanya'ki eczacıyı bile anlarsın.şu an korumasız ve yalnız bir şekilde eczanemde nöbet tutuyorum. biraz alçak dağlardan aşağı ininiz.seviyeli dost hekimlerimize selamlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir