Medimagazin logo

Yoğun bakım hastasının sedyeden düşürülme iddiasına soruşturma

İZMİR'de, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde yoğun bakımdaki yaşlı bir hastanın MR çekimi sonrasında sedyeden düşürüldüğü iddiasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nün idare işlem başlattığı belirtildi.
Yoğun bakım hastasının sedyeden düşürülme iddiasına soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde yoğun bakımdaki yaşlı bir hastanın MR çekimi sonrasında görevlilerce sedyeden düşürüldüğü iddia edildi. Hastanede MR için sıra bekleyen hastalardan Y.Y. olay anını cep telefonuyla kaydettiğini ileri sürdü. Kendi sosyal medya hesabından bu bilgiyi paylaşan Y.Y., kayıt yaptığı için hastane özel güvenliği ve polisler tarafından sıkıştırıldığını ve görüntünün sildirildiğini ileri sürdü. Olayın bazı internet sitelerinde de yer almasından sonra İl Sağlık Müdürlüğü konuya dair soruşturma başlattı. Görevliler hakkında da idari işlem yapılacağı ifade edildi.

cigli bolge egitim hastanesi
sedyeden düşme
izmir saglik mudurlugu
Yorum (2)
resim
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sayı : B.10.0.THG.0.10.00.02/010.06- 3553 * 07.02.2008 Konu :Fotoğraf ve Kamera Çekimleri ............ VALİLİĞİNE (İl Sağlık Müdürlüğü) OGENELGE 2008/.4... Bakanlığımız her türlü sağlık hizmetinin hasta haklarına saygılı, halka kolay ulaşılabilir hakkaniyetli, halkımızın beklentilerini karşılayabilecek nitelikte kaliteli, sürekli, çağın ve modern tıbbın ve tıp teknolojisinin gereklerine uygun ve halkımıza yaraşır biçimde sunulmasını hedef edinmiştir. Bakanlığımızca yapılan düzenlemelerle birlikte hastanelerimizdeki uygulamalar neticesinde hizmette önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Yürütülen bu hizmetlere gölge düşürülmemesi ve istismara yönelik uygulamalara fırsat verilmemesi bakımından, sağlık kurum ve kuruluşlarımızın huzur ve sükunet içerisinde hizmet verebilmesi ve mahremiyet haklarının korunması için, kurum/kuruluş sahasında fotoğraf yada kamera çekimi yapılmaması, kurum/kuruluş amirinin onayı ve geçerli bir gerekçe olmadan bu tür faaliyetlere izin verilmemesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Uzm.Dr.Orhan F.GÜMRÜKÇÜOĞLU Bakan a. Müsteşar DAĞITIM: 81 İl Valiliği fotoğraf çekilmesi konusunda
0
Cevapla
ismail yetenek
Bi de,dr dövenlere anında işlem başlatsalar ya..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir