Medimagazin logo

Yerköy Devlet Hastanesi çocuk ve kadın doğum doktoru bekliyor

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Devlet Hastanesinde 3 aydır çocuk doktoru ve bir aydır da kadın doğum doktorunun olmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.
Yerköy Devlet Hastanesi çocuk ve kadın doğum doktoru bekliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yaklaşık 30 bin nüfuslu ilçe hastanesine Sekili Beldesi ve çevre köyler başta olmak üzere Kırşehri’nin Çiçekdağı İlçesi, Köseli beldesinden de çok sayıda vatandaş tedavi olmak için geliyor. Hastaneye hastalarını getiren vatandaşlar çocuklarını tedavi ettirememenin üzüntüsünü yaşarken, aynı şekilde doğum yapacak yada kontrol için gelen kadınlar da Yozgat yada başka hastanelere gitmek zorunda kalıyor.

 

Murat Ünsal, isimli vatandaş hamile olan eşini hastaneye kontrol için getrdiğini fakat kadın doğum doktoru olmaması yüzünden başka hastaneye gitmek zorunda kaldığını söyledi. Ünsal, "Eşimi hastaneye getirdim, fakat kadın doğum doktorunun omadığını öğrendim. Şimdi biz neyapacağız. Yozgat buraya 40 kilometre, zaten köyden geliyoruz. Git gel ayrı bir masraf. Geçen geldiğimizde de aynı sıkıntıyla karşılaştık. Sağlık Bakanlığımızdan yada devletimizin yetkililerinden bu doktor sıkıntısının biran önce giderilmesini istiyoruz." diye tepki gösterdi.Diğer vatandaşlar da aynı ifadeleri kullanarak hastaneye kadın doğum ve çocuk doktorunun biran önce atamasının yapılmasını istedi.

 

Hastane Başhekimi Sayit Usul da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, sorunun en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tuncay Öztürk’ün Sağlık Bakanlığı nezdinde görüşmeler yaptığını ve kısa sürede doktor sıkıntısının giderileceğini ifade etti.

yerköy devlet hastanesi
Yorum (1)
bil deha
lise sonrası 6 yıl tıp fak+5 yıl uzmanlık eğitimi al sonra ilçeye... bırakın ameliyathaneyi poliklinik odası bile olmayan yere uzman doktor gönderiliyor. allah sizi bildiği gibi yapsın. bunları okuyan varsa eğer çocuklarınızı doktor yapmayın. bu günler iyi günler her geçen gün daha kötüye gidiyor. doktor yardımcılığı gelecek nasıl olsa 3 yıllık eğitimle bunların istediği sağlık anlayışı hallolur. doktor olmaya gerek yok, boşu boşuna 11 yılınızı heba etmeyin biz ettik sonucuna katlanacağız.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir