Medimagazin logo

Yeni hastane açılmadan icra geldi, jeneratörü götürdüler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapımına 2017 yılında başlanan ve bir türlü bitirilemeyen yeni devlet hastanesi açılmadan icra ve haciz geldi. Yapımcı müteahhitten alacağını tahsil edemeyen şirket 348 bin TL'lik alacağı için icra dairesi aracılığı ile jeneratöre haciz koydurup yediemine teslim ettirdi
Kaynak: Sözcü - Yaşar Anter
Yeni hastane açılmadan icra geldi, jeneratörü götürdüler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık Mahallesi'nde 6 bin 500 metrekarelik bir alana 2017 yılında yapımına başlanan 150 yataklı yeni Bodrum Devlet Hastanesi iki yıl önce yapılan ikinci ihalenin ardından verilen sürede yine bitirilemedi.

Hastanenin açılması beklenirken jeneratöre haciz geldi

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre, Bodrumlular hastanenin bitirilmesini beklerken İstanbul merkezli bir elektrik şirketinin 2020 yılından kalan 348 bin TL’lik alacağını tahsil etmek için İstanbul 4. İcra Dairesi aracılığı ile Bodrum 1. İcra Dairesi Müdürlüğü'ne talimat ile hastanenin jeneratörüne icra işlemi başlatarak haciz koydurduğu ortaya çıktı.

Perşembe günü gerçekleştirilen haciz işleminin ardından açılışı yapılamayan Devlet Hastanesi'nin jeneratörüne el konularak alacaklı firmanın lehine yediemine teslim edildiği ortaya çıktı.

Hastanenin açılmasını beklerken icra

Müteahhit firmanın bazı şirketlere olan borcu nedeniyle hastanedeki diğer malzemelerede haciz gelebileceğini belirten ve Avukat Azat Öztürk ile birlikte hastane önünde SÖZCÜ'ye özel açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Halil Karahan şunları söyledi:

“Bodrum halkı tam 5 yıldır hastanenin açılmasını bekliyor. 150 yatak ile projelendirilen hastane 5 yıl öncesine göre bugün açılsa dahi 5  yıl da artan nüfusa yanıt verebilecek kapasitede değil.

Biz yine de yeni hastanenin bir an önce hizmete girmesini beklerken hastaneye gelen icra ve haciz kararı ile şok olduk.

Şaka gibi önce inanmak istemedik ancak yaptığımız araştırmada İstanbul 4. İcra Dairesi'nin esastan aldığı kararın Bodrum 1. İcra Müdürlüğü tarafından uygulandığını ve haciz işleminin gerçekleştiğini öğrendik.”

Projede neler vardı?

Nisan- Mayıs 2022 aylarında hizmete girmesi beklenen hastanenin  58 Milyon TL. ye mal olacağı açıklanmıştı. 6500 metrekarelik bir alana inşaa edilen hastanede 60 poliklinik odası, 23 yataklı yoğun erişkin bakım ünitesi, 13 çocuk yoğun bakım ünitesi, 7 ameliyathane odası var. 300 arabalık açık, 30 arabalık kapalı, 6 Kemoterapi bölümü, 11 adet diyaliz bölümünün bulunacağı belirtildi.

 

bodrum devlet hastanesi
jenarator
haciz
icra
Yorum (2)
uzman hekim
bodrum'da kamuda çalışan hekimler oradan fahiş kira ve yaşam koşulları nedeniyle kaçıyorlar, o hastanede çalışacak hekim zor bulunur bu ortamda.
18
Cevapla
Ömer Hayyam
adam akıllıymış, jeneratorsüz hastane olmaz. şimdi faiziyle alacak.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir