Medimagazin logo

Yaylada rahatsızlanan kadın helikopterle kurtarıldı

Hayvanlarını otlatmak üzere Van'ın Çatak ilçesine bağlı Beğendik mezrasındaki yaylaya giden ve orada rahatsızlanan 65 yaşındaki kadın, uzun süren çalışmanın ardından helikopterle hastaneye ulaştırıldı
Yaylada rahatsızlanan kadın helikopterle kurtarıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

VAN-Çatak ilçesindeki yaylada rahatsızlanan kadın, yol olmadığı için UMKE ekiplerinin uzun süren uğraşları sonucu helikopterle alınarak hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, hayvanlarını otlatmak üzere Çatak'ın Beğendik mezrasındaki yaylaya giden Perişan Bağış (65) burada aniden rahatsızlandı. Bağış'ın yakınları 112 Acil Servis ekiplerini arayarak yardım istedi. Ambulansla hastaya ulaşmaya çalışan ekipler, yaylada yol olmadığı için Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nden (UMKE) yardım istedi.

İhbarı alan 8 kişilik UMKE ekibi uzun süren çalışmanın ardından yaylaya ulaştı. Bağış, 3 kilometre sedyede taşınarak, ambulans helikopterin iniş yaptığı yere getirildi. Burada helikoptere alınan Bağış, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bağış'ın eşi Kadir Bağış, yaptığı açıklamada, her yıl bu mevsimde hayvanlarını otlatmak üzere yaylaya çıktıklarını ancak bu yıl eşinin yaylada aniden rahatsızlandığını söyledi.

Sağık ekiplerinden yardım istediklerini belirten Bağış, "Allah devletimizden razı olsun. Helikopterin bile inemeyeceği yere sağlıkçılar yürüyerek geldi. Yol olmadığı için eşimi helikopterin indiği yere kadar taşıdılar ve hastaneye ulaştırdılar" dedi.

Hastanede tedavisi devam eden Bağış'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

yaylada
rahatsızlanan
kadın
helikopterle
kurtarıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir