Medimagazin logo

Yanlış teşhis ile göğüsleri alındı iddiası: 2 doktora dava açıldı

Kocaeli'de 6 yıl önce gittiği özel hastanede kanser olduğu belirtilen kadın, yanlış teşhisle iki memesinin alındığı iddiasıyla hastane ve 2 doktora dava açtı
Kaynak: AA
Yanlış teşhis ile göğüsleri alındı iddiası: 2 doktora dava açıldı
Çiğdem Kışlalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kocaeli 1. Tüketici Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki Çiğdem Kışlalı (51), davalı doktor T.C. ile taraf avukatları katıldı. Müşteki avukatı Asuman Arslan, bilirkişi raporunun kendilerine tebliğ edilmediğini aktararak, müvekkilinin ameliyat sonrasına ilişkin fotoğraflarını mahkeme başkanına sundu.

Bilirkişi raporunun bir suretinin müşteki avukatına tebliğ edildiği duruşmada, davalı doktor T.C'nin avukatı Galip Onur Demirel de rapora karşı itiraz dilekçelerini tekrar etti. Mahkeme başkanı, bilirkişi raporuna karşı beyanda bulunmak için süre vererek duruşmayı erteledi.

Çiğdem Kışlalı, duruşma sonrası, 6 yıl önce sağ memesinin üst kısmında kitle benzeri bir şey fark edilmesi üzerine tedavi için Başiskele ilçesindeki özel bir hastaneye gittiğini söyledi.

Gittiği doktorun kendisini paniğe sevk ettiğini iddia eden Kışlalı, "Doktor, 'Kanser hücresi, vücudunu bir gün içerisinde de bir sene içerisinde de sarabilir.' dedi. Ne yapacağımızı bilemedik. Bütün tetkikler elimizde, karar vermemiz lazım; ameliyat olalım mı olmayalım mı? Biz de karar verdik. Kanserim zannettim. Sadece o kitle alınacaktı ama dediler ki 'Diğer memeyi de alalım mı?' Doktorlara güveniyoruz; 'Siz nasıl uygun görüyorsanız öyle yapın.' dedik. Onlar iki memeyi de aldılar” diye konuştu.

"Kanser olmadığımı öğrenince dava açmaya karar verdik"

Kışlalı, 3 ameliyat geçirdiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Şimdi doktorların avukatlarının savunması şu; 'Kendi isteğiyle estetik ameliyatı olmak istedi. Geldi biz de estetik ameliyatı yaptık.' Böyle bir şey yok. Ne bir sözlü demeçte ne de imzalı bir evrakta böyle bir istekte bulunmadım. Ameliyat sonrası kemoterapiye başlanacağı söylenmişti. Kocaeli Devlet Hastanesi Onkoloji Bölümüne elimdeki raporlarla gittiğimde 'Siz kanser değilsiniz.' diye ben hastaneden belge aldım. Sonra Sakarya'da özel bir hastaneye gittim, orada da bu belgeleri gösterdim. Yine oradan da rapor aldım. O belgelerle bana 'Sen kanser değilsin.' dediler. 1 ay sonra kemoterapiye başlayacağımı zannediyordum. Sonra kanser olmadığımı öğrenince dava açmaya karar verdik."

Hem maddi hem de manevi sıkıntılar yaşadığını anlatan Kışlalı, adaletin yerini bulmasını istediğini kaydetti. Kışlalı, kanser olmadığına şükrettiğini ifade ederek, "Hakim beye bugün 'estetiğin böyle yapılmayacağını' gösteren fotoğraflar sundum." dedi.

Kanser iddiasıyla göğüsleri alındı, 6 yıldır hukuk savaşı veriyor

kocaeli
kanser teshisi
yanlis teshis
cigdem kislali
Yorum (3)
CoşkunKBB
bu gibi durumlar artarak devam etmesinin en önemli yolu tıp fakültesi sayısını ve tıp öğrenci sayısının azaltılması, nitelikli tıp ve uzmanlık eğitimi verilmeli, hekimlere hakettiği maaş durumu düzeltilmelidir.ameliyat kararını beşli jüri karar vermelidir.
12
Cevapla
ali özkurt
@coşkunkbb hekimler önce duygu ve saygı immatüritesini tamamlamış olmalu ve her 5 yılda bir vicdani yeterlilik sınavına girmelidir
3
Cevapla
Mirzabey
@ali özkurt tüm meslekler ve kişiler vicdani, ahlaki ve matür bir tek hekimler kaldı ha...
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir