Medimagazin logo

Vekil ebeler döner sermaye alacaklarına kavuşuyor

<p> Sağlık-Sen Bursa Şubesi&#39;nin vekil ebelerin döner sermayeden faydalanmaları için açtığı davanın ardından kazanılan hukuk zaferi sonrası döner sermaye alacakları dağıtılmaya başlandı</p>
Vekil ebeler döner sermaye alacaklarına kavuşuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA (İHA) - Sağlık-Sen Bursa Şubesi'nin vekil ebelerin döner sermayeden faydalanmaları için açtığı davanın ardından kazanılan hukuk zaferi sonrası döner sermaye alacakları dağıtılmaya başlandı.

Sağlık-Sen Şubesi Başkanı Yusuf Bedir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz yılın eylül ayında sendikal üyelik hakkı dahi olmayan vekil ebe-hemşire arkadaşlarımızın döner sermaye alabilmesi için önlerindeki hukuki engelin kalkması için, Sağlık-Sen Bursa Şubesi olarak 150 civarında dava açıldı. Açılan davalar 2009 Ocak ayında sonuçlanmaya başladı. Bu hukuki zaferimizi kamu oyu ile paylaşmıştık. Kazanımlarımız sadece Bursa’da değil, tüm Türkiye’de ses getirmişti. O dönemde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen telefonlarda davaya ilişkin bilgiler sorulmuş birçok vekil ebe arkadaşımız hukuk büromuzu arayıp sendikamız avukatlarına vekalet vererek dava açmışlardır. Sendikacılığı sadece üye yapmaktan ibaret görenler çeşikli söylemlerle sendikamızın başarısını gölgelemek istemişlerdir. Sendikamız vekil ebe ve hemşire arkadaşlarımızın verilmeyen özlük hakları olan, yıllık izin, doğum izni, giyim yardımı gibi haklarında bir an önce kavuşabilmesi için hukuksal takibini devam ettirmekte. Bugün bir vekil ebe arkadaşımızın para aldığını ilan ediyoruz" dedi.

vekil
ebeler
döner
sermaye
alacaklarına
kavuşuyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir