Medimagazin logo

Van Sağlık Müdürlüğü'ne başarı plaketi

Van Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Özer, zatürree aşısının tanıtımında göstermiş oldukları başarıdan dolayı Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından başarı plaketi ile ödüllendirildiklerini söyledi
Van Sağlık Müdürlüğü'ne başarı plaketi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

VAN (İHA) - Van Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Özer, zatürree aşısının tanıtımında göstermiş oldukları başarıdan dolayı Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından başarı plaketi ile ödüllendirildiklerini söyledi.

Dr. Özer yaptığı yazılı açıklamada, Van Sağlık İl Müdürlüğü'nün 'Sağlıkta Dönüşüm Programı' çerçevesinde son yıllarda göstermiş olduğu ilerlemelerle öncü iller arasında yer aldığını belirtti. Dr. Özer, sürekli gelişen, büyüyen, etkin ve kaliteli hizmetler ile bölge illerinin sağlık sorunlarını üstlenen Van'ın bunu da en iyi şekilde yerine getirdiğini kaydetti. Van'da aşılama hizmetlerinde son yıllarda göstermiş oldukları üstün gayretlerle Bakanlık hedeflerine hızla ulaştıklarını dile getiren Dr. Özer, artık aşı ile önlenebilir hastalıkların görülmez olduğunu anlattı. Dr. Özer, "Aşılama hizmetleri sağlık çalışanlarının en kutsal görevi olmuştur. 'Sağlıklı çocuk, sağlıklı nesil', 'Her şeyin başı sağlık' sloganları ile gece gündüz, kar kış demeden idarecisinden en ücradaki sağlık personeline kadar tüm sağlık çalışanları durmadan çalışarak bu hedeflere ulaşmaktadır" dedi.

Sağlık Bakanlığı aşı takvimine yeni eklenen zatürree aşısının tanıtım programında Van Sağlık İl Müdürlüğü'nün göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından başarı plaketi ile ödüllendirildiğini ifade eden Dr. Özer, "Bu ödül tüm sağlık çalışanların aittir ve bizleri gururlandırmıştır. Bu plaketin alınmasında idarecisinden doktoruna, ebesinden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarına şahsım ve aşılanan tüm bebek ve çocuklar adına şükranlarımı sunar başarılarını artarak devam etmesini dilerim" şeklinde konuştu.

van
sağlık
müdürlüğü'ne
başarı
plaketi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir