Medimagazin logo

‘Vahşi tıp müşteri bekliyor’

“Hastalıklar artıyor. Gıda zannederek yiyip içtiklerimiz bizi daha çocuk yaşta zehirlemeye başlıyor. Tıp ise üç maymunu oynuyor, duymuyor, görmüyor, uyarmıyor” diyen Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ‘Hasta Etmeyin Adamı’ adlı kitabında peynir ekmek gibi tükettiğimiz gündelik zehirleri ifşa ediyor.
Kaynak: ntvmsnbc
‘Vahşi tıp müşteri bekliyor’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL - Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ‘Hasta Etmeyin Adamı’ adlı yeni kitabında modern tıbbı ve sağlıksız gıda endüstrisini eleştiri bombardımanına tutuyor. Prof. Küçükusta kitabında, “Bugün tıbbın en büyük marifeti, ‘kontrole git bakalım, neren hastalanmış’ demek. O büyük an gelip de hastalandığımızda büyük bir sevinçle üzerimize atılıyor. Testler, tahliller, MR’lar, ilaçlar, cihazlar, ameliyatlar…‘Vahşi tıp’ ve ‘sağlıksız gıda endüstrisi’ ortak çıkarlar doğrultusunda adeta sırt sırta vermiş ‘müşteri’ bekliyor” diyor.

 

Modern tıbbın robotu olmamış, ‘şefkatli’ hekimlerin de var olduğuna değinen Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, kitabında, gündelik hayatta farkına bile varmadan, daha da kötüsü sağlıklı olmak adına tükettiğimiz zehirlere dikkat çekiyor. Uluslararası tıp yayınlarını yakından takip eden yazar, dünyada neler olup bittiğini ve çıkarılması gereken dersleri akıcı bir dille anlatıyor.

 

Koruyucu hekimliğe vurgu yapan Prof. Küçükusta’ya göre asıl marifet, eski zamanlardaki gibi sağlıklı yaşamak ve hastalanmamak. Bunun için de ambalajlı yalanları yutmamak gerekiyor.

‘vahşi
tıp
müşteri
bekliyor’
Yorum (1)
tuncay çalışır
yeni mesai programında aile hekimlerine koruyucu sağlık hizmetleri için zaman ayırılmamış. benim önerim bir yasa çıkararak aile hekimlerinin mesai sonrasında ayda en az 36 saat 17 dakika koruyucu hekimlik nöbeti tutturulması yönünde. aldıkları maaşı biraz haketsinler...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir