Medimagazin logo

Uzman doktor evinde ölü bulundu, eşi yoğun bakımda

Pendik'te, iç hastalıkları uzmanı Dr. Şahin Ali Yerlikhan (71), evinde ölü bulundu. Bilinci kapalı haldeki eşi Hülya Yerlikhan (58) ise yoğun bakıma alındı. Çiftin, ünlü bir süpermarket zincirinden aldıkları mantar ve tavuğu yedikten sonra rahatsızlanıp gece hastaneye kaldırıldığı, serum verilmesinin ardından tekrar eve geldiği belirtildi. Polis, yemeklerden numune alarak Hıfzıssıhha'ya gönderdi.
Kaynak: ZAMAN
Uzman doktor evinde ölü bulundu, eşi yoğun bakımda
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İSTANBUL-Olay, Batı Mahallesi Mektep Sokak 3 numaradaki apartmanın üçüncü katında meydana geldi. İddialara göre; Cumartesi günü ünlü bir süpermarket zincirinden tavuk ve mantar alan Dr. Şahin Ali Yerlikhan (71) ve eşi Hülya Yerlikhan (58), bu malzemelerle hazırladığı yemeği yedi. Çift bir süre sonra rahatsızlanınca durumu Kartal Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan gelinlerine bildirdi. Hastaneye kaldırılan çifte gıda zehirlenmesi şüphesiyle serum verildi. Şahin ali Yerlikhan ve eşi, tekrar evlerine döndü.
 
Sabah çiftin telefonlara cevap vermemesi üzerine yakınları eve koştu. Kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla daireye girildi. İçeri giren yakınları, çifti hareketsiz görünce hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri, mutfakta bulunan Dr. Şahin Ali Yerlikhan'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Evde hareketsiz ve bilinci kapalı olarak titrer halde bulunan eşi Hülya Yerlikhan ise apar topar Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İlk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alınan Hülya Yerlikhan'ın tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
 
Mantar ve tavuk zehirlenmesi iddiaları üzerine olay yerine gelen cumhuriyet savcısı soruşturma başlattı. Evde inceleme yapan polis de söz konusu yemeklerden İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü'nde incelenmek üzere numune aldı.
 
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan apartman görevlisi, Şahin Ali Yerlikhan'ın kayınbiraderinin sabah saatlerinde eve geldiğini söyledi. Kapının çilingir yardımıyla açıldığını belirten görevli, "Birlikte içeriye girdik ve Ali Şahin Yerlikhan'ın mutfakta yerde ölü olarak yattığını, eşinin ise kaskatı kesilmiş halde bilinci kapalı olarak bulduk. Akşam bir marketten aldıkları tavuk ve mantardan yedikten sonra fenalaşmışlar. Gelinleri de çalıştığı hastaneye götürerek serum verdikten sonra tekrar evlerine getirmiş. Sabah da bu olay yaşandı." diye konuştu.
 
Şahin Ali Yerlikhan'ın kalp cerrahı olan ve ABD'de bulunan oğluna da acı haber ulaştı. Kalp hastalığı da bulunan Yerlikhan'ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
uzman
doktor
evinde
ölü
bulundu
eşi
yoğun
bakımda
Yorum (10)
Bedrettin alyamaç
gıda intoksikasyonu ile acile geldi!gastrik lavaj yapıldımı acilde anamnez alındıysa mantar intoksikast-yonlarında tablonun geç belirebi,leceği bu nedenle hastamın bir müddet müşahadede kalacağı hala öğrenilemedi mi?umarım bunların hepsi yapılmıştır yoksa çok üzülürüm .rahmet diliyorum.
0
Cevapla
acil
acil doktoru bıkmıştır.sağlık sektörünün tüm pislikleri doktorun üstüne atılıyor.acilde yeterli yatak ve hemşire yok.döner sermaye geliri düşük.zorla ayda 12 nöbet 24 saat yazılıyor.bakanlık kesinlikle ilgilenmiyor.
0
Cevapla
mete yüzbaşı
Amatoksin veya gyromitrin içerikli mantar şüphesi varsa 48 saat gözlem gerekir malesef günde ort. 1000 hasta gelen serviste hasta ve yakınına o ortamda o kadar saat gözlem altında tutulacağı bilgisi hele ki ilk saatler hastanın genel durumu iyi ise zor anlatılıyor,bir kısmı kendi isteğiyle imza vererek ayrılıyor.Genellikle acilciler doktor yakınını tutmak ister bu vaka için geçerli olmayabilir ancak sıkça karşılaşılan bir durum olarak doktor yakınını getirir acile ilk etapta acil müdahele gerektiren bir durumun saptanmadığı hastasından kan aldırır,sf taktırır yani tanı ve tedavi sürecinde acilciyi manipüle etmek gibi bir hataya düşer.İbretlik bir olay,ihmal olduğu açık ama kim neden oldu(hasta ,hasta yakını ,doktor)araştırılsın.Allah rahmet etsin,eşine acil şifalar...
0
Cevapla
onur yerlikhan
Sayın yorumcular; Çok sevgili babam, Dr.Ş Ali Yerlikhan karbonmonoksit (CO) zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetmiştir, sevgili annem F. H. Yerlikhan'ın tedavisi Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde devam etmektedir. Bu tanıya varma nedenimiz Annemin alınan kan örnekleri neticesindedir. Babamın kesin ölüm nedeni otopsi raporuyla netleşecektir. Vefat öncesi, yıllık bakımları düzenli yapılan (firma tarafından) ve belediye tarafından baca ve diğer ekipmanları ile ilgili denetlenmiş bir kombiye sahip olmamız nedeniyle ön tanı olarak bile aklımıza gelmemesindendir. Hastalık ve vefat ile ilgili olarak herhangi bir doktor ihmalinden ziyade kombi ve ilgili teknik konular incelenmektedir. Normal hava koşullarında (lodos vs.olmadığı koşullarda) bugün yapılan ölçümlerde Atık gaz düzeyinin ev içinde yüksek olduğu tespit edilerek Gaz tertibatı mühürlenerek savcılık soruşturmasına eklenmiştir. Mümkün olan en kısa sürede konu ile ilgili açıklayıcı ön metin tarafımdan haber kaynaklarına paylaşılacaktır. Hepimizin Başı sağolsun Saygılarımla Op.Dr. E Onur Yerlikhan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
0
Cevapla
isa cevruk
onur bey başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin babanıza. Annenize acil sifalar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir