Medimagazin logo

Türkiye'ye hasta akını

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz yıl yurt dışından 500 bin hastanın Türkiye'yi tercih ettiğini söyledi.
Türkiye'ye hasta akını
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akdağ, Kastamonu Üniversitesinin 2011-2012 akademik yıl açılış programına katılmak üzere geldiği kentte valiliği ziyaret etti ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle grip aşılarının yapılıp yapılmaması konusundaki soruya Akdağ, küçük yaşta olanlar ya da 65 yaşın üzerindeki hastaların vücut direncinin zayıf olabileceğinden grip aşısı vurulabileceğini, bunun dışındakilerin kendisi de dahil olmak üzere grip aşısı olmasına gerek kalmadığını söyledi.

Geçmiş yıllarda Türkiye'den yurt dışına çok sayıda hasta tedavi olmaya giderken bugün yurt dışından Türkiye'ye hastaların tedavi için geldiğini, hastanelerde ve sağlık sektöründeki kaliteyi gören yabancıların Türkiye'yi tercih ettiklerine de dikkati çeken Akdağ, ''Geçtiğimiz yıl 500 bin müracaat var bu şekilde. Özellikle ağız diş sağlığı, göz ve kalp hastaları yoğun ilgi göstermekteler. Ve bu rakam önümüzdeki yıl artacak'' dedi.

türkiye'ye
hasta
akını
Yorum (8)
şahin öztürk
ağız diş sağlığı için konuşursak ..bu branşta hiçbir yabancı ülke vatandaşı devlet hastanesi yada adsm için türkiyeye gelmedi.hepsi özel polkliniklerde tedavi oldular..kalkıpta bunuda sağlıkta dönüşüme maletmeyin..
0
Cevapla
realmardin
sayın bakan siz ne yaman çelişkisiniz..daha geçen ambulans uçakla hastaları yurtdışına göndermekten bahsediyosunuz..söylediklerinize anca subkortikal yaşayan vatandaş inanır..yurt dışından sağlık sektöründeki kaliteyi gören hastalar geliyomuş :):):) sakın sizin emeklerini sömürüp maaşlarını kuşa çevirdiğiniz kaliteli doktorların yaptığı beleş ameliyatlara geliyo olmasınlar..akşam akşam hiç güleceğim yoktu :)
0
Cevapla
dr.emekli
2 ay öncesine kadar ülkenin en büyük hastanelerinden birindeydim.daha bir tane turist görmedim tedaviye gelen.2 ayda demek turist yağdı tedavi için ülkemize.hayırlısı olsun
0
Cevapla
Metin Ç.
Şaka gibi..Aslında ben tam anlamadım. "Türk hastalar..Maalesef fakültede hoca moca kalmadı....İstikamet Avrupa. Kapıkuleden Avrupa'ya marş marş..Sonra da: Yurtdışınki hastalar, ucuz doktor emeği var..istikamet Türkiye..Marş marş" mı??? Çok komik..Ben vatandaş olarak soruyorum. Şimdi ben Avrupaya uçakla gönderilecek miyim? Durum buysa, niye elin yabancısı buraya geliyor? onu anlamadım.
0
Cevapla
Adnan Öbek
İsrail de Acil Serviste bir serum taktırmak 175 dolar... Sn Bakan, orada bebek ölüm oranı bizden çok çok az.. Orada özel sigortalı sayısı çok fazla.. Bizdeki "bedava sağlık hizmetine" yurtdışından gelenler ne kadar para bırakmış ? Buradaki doktorun ucuz emeğini sömürüp gitmişlerdir...Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde bizdeki kadar emek sömürüsü yoktur... 3. dünya ülkeleri ayarında hizmet anlayışı kabul edilemez.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir