Medimagazin logo

Türkiye'nin 7'nci yüz nakli yapılacak

Kırklareli'nde, daha önce nakil için kendisine bulunan yüzün sahibinin siyahi olması nedeniyle ameliyat olamayan Recep Kaya, kendisine uygun yüz bulunduğunu belirten müjdeli haber üzerine Antalya'ya geldi.
Türkiye'nin 7'nci yüz nakli yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'nin 7'nci yüz naklinin yapılacağı Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. Kırklareli'nden, halası Elliye Peközer ile uçakla Antalya Havalimanı'na gelen ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ekibi tarafından karşılanan Recep Kaya, ardından hastaneye gitti.

Hastane girişinde gazetecilere açıklamada bulunan Kaya, kendisine dün akşam haber verildiğini belirterek, bunun üzerine hemen yola çıktığını söyledi. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk yaptığını ifade eden Kaya, "Yeni yıla yeni bir yüz ile gireceğimden dolayı çok mutluyum" dedi.

Kaya'nın yüzü, Kırklareli'nde 12 yaşındayken oynadığı av tüfeğinin ateş alması sonucu yaralanmış, sağlığına kavuşmak için şimdiye kadar 40 civarında ameliyat geçirmişti.

Kaya, yaklaşık 3 ay önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesinden gelen telefon üzerine yüz nakli ameliyatı yaptırmak üzere yola çıkmış ancak organlarını bağışlayan donörün siyahi olması nedeniyle nakli gerçekleştirilmemişti.

Kaya'ya yüz naklinin, daha önce Türkiye'deki 6 yüz naklinin 4'ünü gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından yapılması bekleniyor.

türkiye'nin
7'nci
yüz
nakli
yapılacak
Yorum (5)
option
avukatların en düşük tarifeleri belli olmuş.büroda danışma fiaytı sıkı durun tam 210 tl.(yorumsuz)
0
Cevapla
RKTR
Sayın option, bu 210 TL fındık-fıstık parası bile değil. Bir "doktor hatası" tazminat davasını kazanmaları durumunda en az 200.000 cepte .. Duruma göre, çok daha fazla da olabilir. Milyonlarca TL'ye (eski parayla trilyonlara) mahkum edilmiş tıp fakülteleri var. İnsan geçenlerde yayınlanan "X5'li genç avukatlar" yorumunu hatırlamadan edemiyor. Başka hiçbir şey yapmasalar bile, tek bir davadan alınabilecek meblağ yıllarca geçimlerini sağlar. Kaç kere yazıldı, çizildi. Yılda 9000'a yakın avukat mezun oluyor, ve en sık yapılan işlerden birisi bir "Sağlık Hukuku Sertifikası" almak. Piyasa satüre, zaten başka çareleri de yok ..
0
Cevapla
option
çift kol nakli yapılıp vefat eden kişinin ailesi ömer özkana dava açmıştı.ve dava hala devam ediyor diye biliyorum.aynı kişi ve ailesi ameliyat sonrası övgülere boğuyordu..vefat ettikten 1 hafta sonrasına kadar da düşük tonda olsada böyleydi.ne oldu merak edene söylüyeyim.bir genç avukat geldi aileye astronomik paralardan bahsetti.denemekten ne çıkar dedi.ya çıkarsa dedi.paranın yüzü tatlıdır.eskiden doktora fırsatçı paragöz diyenlere sesleniyorum.kim paragözmüş bakim.beş para almadan müthiş ameliyatları yapan doktor mu?yoksa avukat gazına gelen hastalar mı?ey büyük meclis üyeleri! hırsızın hiç mi kabahati yok?
0
Cevapla
drA
isler yolunda giderse, “allah doktorumuzdan razı olsun ..” isler istedikleri gibi olmazsa, 800 milyarlık tazminat davası. rktr'nin hep anlattıgı milli tıp hukuk formülü. ömer özkan kahramanca calısıyor, ama 1-2 davadan sonra fikri degisecektir. ondan sonra idealist doktor ara da bul.
0
Cevapla
RKTR
Ne kadar inanılmayacak bir şey değil mi ? Adam bir hayat kurtarmak veya ağır sakat bir insana yardımcı olabilmek, tıp ilmini ilerletmek, Türkiye’nin adını duyurmak, bir şeylerin mümkün olduğunu göstermek için ameliyata giriyor. Ve sonra ne oluyor ? “TAKSİRLE ADAM ÖLDÜRMEK”ten kendini mahkemede buluyor. Evet, doktorun işlediği söylenen suçun hukuktaki adı aynen bu: “ADAM ÖLDÜRMEK”. Tıpkı katiller gibi. HAPİS + TAZMİNAT + MESLEKTEN MEN tehditleri altında ile en az 8 senesi ile cüzdanı, itibarı ve ruhu beceriliyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir