Medimagazin logo

Türk doktorlar Erbil yolunda

Siyasette yaşanan Ankara Erbil yakınlaşmasının ardından tıp alanında yeni bir işbirliği start aldı. Kök hücresinde önemli Türk ekibi Erbil'den davet aldı. Kök hücre tedavisi Erbil'deki bir hastanede gerçekleştirilecek. Erbil'de ameliyatlar için büyük hareketlilik yaşanıyor.
Kaynak: YENİSAFAK.COM.TR - MURAT PALAVAR
Türk doktorlar Erbil yolunda
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çözüm süreci ile başlayan Ankara Erbil yakınlaşması artarak sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda çözüm sürecine destek vermek amacıyla ülkemize gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile Türkiye arasında yeni bir sayfa açılmıştı. Siyaset ile başlayan yakınlaşma tıp alanında yaşanacak olan işbirliği ile daha da artacak.

 

KÖK HÜCRE YAKINLAŞMASI

Türkiye'nin kök hücre tedavisi ile adından sıkça söz ettirdiği Bir grup Türk doktor kök hücresi tedavisi için Erbil'de bulanan bir hastanede ameliyat gerçekleştirecek. Dünyada yeni gelişim gösterdiği kök hücresi tedavisi Erbil'de ilk kez gerçekleştirilmiş olacak. Erbil'de ameliyat için büyük bekleyiş başladı. Ameliyat günü olan 29 Kasım tarihinde birçok yerel gazete ve televizyon canlı yayın hazırlıklarına başladı. Ameliyatın bölge için büyük bir tıp gelişmesi olarak görüldüğü açıklandı.

 

TÜRK DOKTORLAR ERBİL YOLUNDA!

Çalışma ile Türk doktorlar kök hücre tedavideki bilgi ve tecrübelerini Erbil'de aktaracak. Program kapsamında bir dizi ameliyat gerçekleştirilecek. Ameliyatta Erbilli doktorlar da Türk meslektaşlarıyla birlikte ameliyatta hazır bulunacak.

 

TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ DOKTORLARI

Dünya çapında Kök hücre tedavisinde büyük başarı sağlayan Doç.Dr Mehmet Karaaltın başkanlığındaki Türk doktor grubu Erbil'de yeralan Turkish American Surgery Center isimli hastanede ameliyatlarını gerçekleştirecek. Ameliyatın tarihi 29 Kasım olarak belirlendi. Ekibin ikinci adresi Kerkük olacak. Kerkük Üniversitesi'nde aynı ameliyatlar tekrarlanacak.

türk
doktorlar
erbil
yolunda
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir