Medimagazin logo

Türk doktordan Yunanlı meslektaşlarına seminer

Estetik cerrah Gürsoy, Yunanlı doktorlara "fokuslu ulstrason" yöntemini anlattı
Türk doktordan Yunanlı meslektaşlarına seminer
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ATİNA  - "Fokuslu Ultrason" ile cilt gençleştirme teknolojisinde birçok başarıya imza atan estetik cerrahi uzmanı Dr. Devrim Gürsoy, bilgi ve deneyimlerini Yunanlı meslektaşlarına aktarmak üzere seminer düzenledi.

İki gün süren seminerin ilk gününde, meslektaşlarına teorik olarak uygulamanın özelliklerini anlatan Gürsoy, ikinci gün ise 10'u aşkın hastada uygulamayı gerçekleştirdi. Fokuslu ultrasonun yeni olduğunu ve dünyada yalnızca birkaç ülkede uygulandığını belirten Gürsoy, "Tecrübelerimizi paylaşmak için Yunanistan'da eğitimci olarak bulunma fırsatı doğdu" dedi.

Yunanlı estetik cerrahların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Gürsoy, bu metodun estetik alanında adını sık sık duyuracağını söyledi. Uygulama hakkında AA muhabirine bilgi veren Gürsoy, "Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kolajen üretimin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulamadır" diye konuştu.

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme metodunun, cilt ve yüz ovalitesinde kaybı olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş ve alın bölgesine uygulandığını kaydeden Gürsoy, uygulamanın ağrısız olduğunu ifade etti.

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirmenin sonuçlarının bir ay sonra görünür hale geldiğini belirten Gürsoy, yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan tüm kişilerin bu uygulama için aday olduğunu söyledi.
 

türk
doktordan
yunanlı
meslektaşlarına
seminer
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir